27. Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét – harmadik nap

27. Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét – Zenei program

2017. április 29-én, szombaton folytatódik a dél-komáromi Monostori Erődben a 27. Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét. A rendezvény Nemzetközi filmfesztivállal, különleges koncertekkel és műhelyekkel, képzőművészeti és irodalmi eseményekkel várja látogatóit. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Zenei programok 

Április 29. szombat

Ékes terem
11.00 Both Miklós Kalotaszegi és Mezőségi Zenei Műhelye
19.00 Móser Ádám tangóharmonika (HUN)
20.30 Vitali Maembe (TANZÁNIA)
22.00 Pándi Balázs (HUN)
23.45 Gabor Humble Show (BEL)
01.00 Gentry Sultan (HUN)

Spanyolfal
13.15 Előadás az Öko-akusztikáról
14.30 Népzenei gyűjtéseim – Both Miklós előadása
20.30 David Petras (CZE)
22.00 Jan Fiala & Stefan Szabó (CZE/SLK)
24.00 Jam Session

Udvari színpad
19.00 Fusion Jam Trió (HUN)
19.45 Romungro Gipsy Band – 10 éves koncert
21.15 Jordán Adél & Puszi (HUN)
23.00 Drapán Blue Devils (HUN)
24.00 Fülke - moldvai csángó legény és leánybúcsú (ROM)
01.00 Dj Pozor – balkáni és latin buli (HUN)

Műhelyek
10.00-13.00 (udvari színpad) Montanaro Ethno Zenei Műhely
15.00-17.00 (kazamaták) Hang és tér zene műhely – zárókoncert

Kikötő színpad
14.00 Pálinka Republik (ARG)
15.15 Argentin néptáncbemutató
15.45 Regős Néptáncegyüttes (Buenos Aires)
17.00 Torupilli Jussi Trio (EST)
19.00 Udvari mesemondók – pajzán papmesék

Pázsit
13.00 Tangó workshop

Egyéb helyszínek
11.00 (keresd meg) BPM Ocean Workshop
15.00-18.00 (kantin) Song-óra Zenei Műhely
délután (udvar) Handpan workshop
18.00 (bástya fala és alatta) Ferenczi György & Rackajam & The Flock Project faltánca
21.00 Táncház – autentikus mezőségi és kalotaszegi bandák

 

Április 30. vasárnap

Ékes terem
12.00-15.00 Both Miklós Kalotaszegi és Mezőségi Zenei Műhelye
18.00 Tizenkét téli nap - Antez & Döbrei Duó (FRA/SRB)
19.00 Kátai & Geröly Duó (HUN)
21.00 Adagio - Őze & Balogh & Dresch & Csík (HUN)
23.00 Flamenco zene Andalúziából (ESP)
24.00 Jam Session

Udvari színpad
17.00 Csallóköz néptáncegyüttes (SLK)
17.15 Fajkusz banda (HUN)
20.00 Kale Lulugyi (Fekete virág) (HUN)
22.00 Both Miklós zenei műhelye (mezőségi, kalotaszegi muzsikusokkal)
24.00 Fláre Beás Banda (HUN)
01.00 Lakodalmi mulatság

Spanyolfal
21.00 Hét Hat Club (FRA//ITA/SLO/HUN)
23.00 Blues Hangers (HUN)
00.30 Loudfish (HUN)

Műhelyek
10.00-13.00 (udvari színpad) Montanaro Ethno Zenei Műhely
15.00-18.00 (kantin) Song-óra Zenei Műhely

Duna-part
12.00 Keresztelő (ESP/HUN)
13.30 Esküvő - Silvi & Peti (ARG/HUN)
14.00 Párhuzamos kultúráért díjátadás
14.30 Écsi Gyöngyi énekel (SLK)

Pázsit
12.00 Lakodalmi főzés és cigány tánctanítás
délután Lajta Néptáncegyüttes - népi játékok gyermekeknek és felnőtteknek
15.30 Boka Gábor vásári komédiája: Johannes Háry, avagy parasztrevü Komáromban
17.00 ToSoDa Projekt (HUN)

Egyéb helyszínek
17.00 Beszélgetés Müller Péter Sziámival

 

Május 1. hétfő

Ékes terem
13.00 Montanaro zenei workshop zárókoncert (nemzetközi)
14.45 Song-Óra zárókoncert délután
15.30 Dresch & Grencsó Duó (HUN)
16.30 Miklós / Schellander / Krispel (HUN/AUT)

Kikötő színpad
14.00 „Thanks Jimi”, Jimi Hendrix emlékére várunk amatőr és profi gitárosokat a „Hey Joe” közös eljátszására
15.30 Kulcsár Béla tangóharmonika (HUN)
16.30 Loudfish (HUN)

Egyéb helyszínek
16.30 Beszélgetés Grencsó István szaxofonossal

ATEMPO.sk