Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó Dunaszerdahelyen - második nap

Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó Dunaszerdahelyen - részletes program

2018. május 19-én, szombaton folytatódik a Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó aTáncfórum - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete szervezésében Dunaszerdahely több helyszínén. Belépő 7 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program 

Május 19. (szombat) /Városi sportcsarnok/

10.00 Kapunyitás

10.30 - 11.50 Szlovákia Magyar Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek bemutatkozása /sportcsarnok/

Közreműködők

Ágacska Gyermek Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Apró Csallóközi Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Apró Kincső Néptáncegyüttes - Zselíz
Borostyán Ifjúsági Néptáncegyüttes - Rozsnyó
Csali Gyermek Néptáncegyüttes - Somorja
Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes - Somorja
Csallóközi Gyermek Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Kismegyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes - Nagymegyer
Kis Rakonca Gyermek Néptáncegyüttes - Fülek
Sendergő Gyermek Néptáncegyüttes - Ipolyság

 

Folksátor

12.00 - 12.30 Varsányi zenekar koncert
13.45 - 14.45 Kolompos zenekar koncert
15.00 - 15.45 Palatkai banda koncert
16.00 - 17.00 Korpás Éva koncert
17.30 - 18.15 Varjos zenekar koncert
20.00 - 20.45 Pósfa zenekar koncert

 

Tánctár

12.00 - 12.25 Dobsa Tamás & Dobsa Fodor Mónika - Csallóközi táncok
12.30 - 12.55 Brusznyai Erik & Gyenes Barbara - Gömöri táncok
13.00 - 13.25 Vlado Michalko & Martina Kupcová - Zempléni táncok
13.30 - 13.55 Kádár Ignác & Nagypál Anett - Gyimesi táncok
14.00 - 14.25 Oláh Atilla & Kovács Anita - Szepsi cigány táncok
14.30 - 14.55 Fero Morong & Barbora Morongová - Feketebalogi táncok
15.00 - 15.25 Kupec Mihály & Kupec Zsófia - Bodrogközi táncok
15.30 - 15.55 Konkoly László & Baráth Kitti - Ipolymenti táncok
16.00 - 16.25 Szabó János & Mester-Szabó Ágnes - Kazári táncok
16.30 - 16.55 Botló Ákos & Varsányi Zsófia - Vág-Garam közi táncok
17.00 - 17.30 Busai Norbert és Busai Zsuzsanna - Palatkai táncok

 

18.30 - 20.00 Szlovákia Magyar Felnőtt Néptáncegyüttesek bemutatkozása

Közreműködők

Borostyán Néptáncegyüttes - Dernő
Csalló Néptáncegyüttes - Somorja
Csallóközi Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes - Nagyida
Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes - Zselíz
Megyer Néptáncegyüttes - Nagymegyer
Nádas Néptáncegyüttes - Farnad
Pozsony Táncegyüttes - Pozsony
Rakonca Néptáncegyüttes - Fülek
Szőttes Kamara Néptáncegyüttes - Pozsony

21.00 - 22.30 Parno Graszt koncert

 

Játszótér

10.00 - 18.00 Izolda népi játékai és kézműves foglalkozás
12.30 - 13.30 Játszóház Méhes Katával, valamint hangszerbemutató Hanusz Zoltánnal és barátaival
15.00 - 16.00 Kuttyomfitty Társulat: Ördöngős dudás

ATEMPO.sk