XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál Szepsiben - pénteki program

XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál Szepsiben és Buzitán

2018. október 19-én, pénteken folytatódik a jubileumi XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál Szepsiben. A belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Október 19. (péntek) - Szepsi

Vendég- és versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:

09.00 Csavar Színház – Színjátszó csoport
Hetény (Hatiny) – Callóközi vándor színház
Nagyidai cigányok (fergeteges humorú, interaktív játékos előadás) – 70 perc
Forgatókönyv: Gál Tamás – 2. számú vendégelőadás

10.15 Fesztysek – Gyermek színjátszó csoport
Ógyalla (Hurbanovo) – Feszty Árpád Alapiskola Ógyalla
Marci udvarol (parasztkomédia) – 20 perc
Rendezte: Csorba István – 2. számú versenyelőadás

11.00 Csiribiri drámakör – Gyermek színjátszó csoport
Kassa (Košice) – Márai Sándor Alapiskola és Gimnázium
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi (pódiumjáték) – 20 perc
Rendezte: Fedor Elek Erika – 3. számú vendégelőadás

11.30 Nefisz Színjátszó csoport – Színjátszó csoport
Nemesócsa (Zemianska Olča) – Csemadok Nemesócsai Alapszervezete
A tojás (parasztkomédia) – 25 perc
Rendezte: Csorba István – 3. számú versenyelőadás

12.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délelőtti versenyelőadásait a Városi
Művelődési Központ nagytermében

15.00 Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport – Színjátszó csoport
Csécs (Čečejovce) – Csemadok Csécsi Alapszervezete
Sňír Mária: Pletykálás (jelenet) – 20 perc
Rendezte: Sňír Mária – 4. számú versenyelőadás

16.00 Bulibicska Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Felsőszeli (Horné Saliby) – Csemadok Felsőszeli Alapszervezet
Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (vígjáték) – 45 perc
Rendezte: Nogely Mónika – 5. számú versenyelőadás

17.00 Novus Ortus diákszínpad – Színjátszó csoport
Dunaszerdahely (Dunajská Streda) – Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ
Novus Ortus tagjai: Állati színház, avagy színészfarm (kamara előadás) – 50 perc
Rendezte: Takács Tímea – 6. számú versenyelőadás

18.00 Nánai Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Nána (Nána) – Nánai Községi Hivatal
Gyárfás Miklós: Játék a csillagokkal (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyelfalusi Juhász Mária – 7. számú versenyelőadás

19.00 Vár-Lak színjátszó csoport
Torna (Turňa nad Bodvou) – Csemadok Tornai Alapszervezete
Marth P. Ildikó: A ráróti csikótojás (komédia) – 55 ´
Rendezte: Balázs Éva, Kajkó Henrietta – 8. számú versenyelőadás

20.15 Makranci Cserépszín Hagyományőrző Csoport – Esztrád csoport
Makranc (Mokrance) – Csemadok Makranci Alapszervezete és a Községi Hivatal
Fekete Ilona: A buszmegálló (falusi vígjáték) – 15 perc
Rendezte: Fekete Ilona – 9. számú versenyelőadás

21.00 Csillagvirág Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Tornagörgő (Hrhov) – Csemadok Tornagörgői Alapszervezete
Kéri Ferenc: Az alkohol öl (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyel Ildikó – 10. számú versenyelőadás

21.45 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délutáni versenyelőadásait a Városi
Művelődési Központ nagytermében

 

Október 20. (szombat) - Buzita

Verseny- és vendégelőadások a kultúrház nagytermében:

10.00 Hahota Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Diószeg (Sládkovičovo) – Csemadok Diószegi alapszervezet
Maugham-Nádas Gábor-Szenes Iván: Imádok férjhez menni (zenés vígjáték) – 135´
Rendezte: Srejber Tibor – 11. számú versenyelőadás

12.00 – 13.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő versenycsoportok számára a buzitai kultúrház éttermében

13.30 Görbe Tükör Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Vezekény (Vozokany) – Csemadok Vezekényi Alapszervezete
Görbe Tükör Színjátszó Csoport: Halott, pénz (színjáték) – 60 perc
Rendezte: Karika Tibor – 12. számú versenyelőadás

15.00 Garamvölgyi Színpad – Színjátszó csoport
Léva (Levice) – Lévai Városi Kultúrotthon
Nyikolaj Vaszilievics Gogol: Ház-tűz-néző (komédia) – 90 perc
Rendezte: Tuček Erika – 13. számú versenyelőadás

17.00 Apropó Kisszínpad (diákszínpad) – Színjátszó csoport
Fülek (Fiľakovo) – Csemadok Füleki Alapszervezet és a Füleki Gimnázium
Arisztophanész: Lüszisztraté (színjáték) – 45 perc
Rendezte: Szvorák Zsuzsanna – 4. számú vendégelőadás

18.00 – 19.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a versenyelőadásokat az önkormányzat dísztermében

18.00 A Buzitai Citerazenekar és a Buzitai Alapiskola Citerazenekara szórakoztató műsora

19.00 A fesztivál ünnepélyes eredményhirdetése

20.00 A XXI. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál meghirdetése
A jövő évi országos színjátszó fesztivált meghirdeti Köteles László, a Csemadok általános
alelnöke

Ráadás:

A fesztivál harmadik munkanapján (szombaton) az érdeklődők megtekinthetik a Malommúzeumot, a közelmúltban felújított és átalakított régi malmot, Buzitán, a helyi kultúrház közelségében.

 

Október 21. (vasárnap) – Szepsi

09.00 – 12.00 Az országos színjátszó fesztivál kiértékelése, valamint javaslatok és hasznos
tanácsok a jövő évi amatőr színjátszó fesztivál tervezésére a fellépő és a versenyen
résztvevő színjátszó csoportok tagjaival a a Bódva Panzió zárt éttermében.

ATEMPO.sk