54. Országos Népművészeti Fesztivál – pénteki program

54. Országos Népművészeti Fesztivál – részletes program

2020. augusztus 21-én, pénteken folytatódik a Zselízi parkban az 54. Országos Népművészeti Fesztivál. Belépő pénteken 4 euró, szombaton 5 euró, három napos 9 euró, a gyerekeknek 12 éves korig ingyenes.

Ott lesz többek közt a Pósfa zenekar, a Szőttes Kamara Néptáncegyüttes, a Csavar Színház, a Kuttyomfitty Társulat, a Paramisi Társulat, a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes, Lakatos Róbert és a RÉV zenekar, a Corvinus Közgáz Táncegyüttes, a Netz Produkció, a Kincső Táncegyüttes, a Tarsoly népi zenekar, a SĽUK (Szlovák Állami Népi Együttes) és az Urban Verbunk is.

 

Program

Augusztus 21. (péntek)

16.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
16.00 Ízutazás – gasztrotúra
16.00 Pincéről pincére – borkóstoló
16.00 Vendég a háznál! – Néptáncosok Kellékboltja

16.00 Gyermekvilág – Triola Gyerekház
17.00 Paramisi Társulat előadása a Gyermekvilágban

18.00 „Medvesalja hagyományos táncai és táncélete...“- beszélgetés Takács Andrással /helyszín: a Kastély belső udvara/
19.00 XV év - Lakatos Róbert és a Rév zenekar koncertje, Közreműködik a Generáció Kamara Társulat /helyszín: a Nagyszínpad/
20.00 „Amerikás dalok“ a Tarsoly népi zenekar lemezbemutató koncertje /helyszín: a Nagyszínpad/
21.00 „Lábam termett a táncra, szemem a kacsintásra“ - a Budapesti Corvinus Közgáz Táncegyüttes műsora /helyszín: a Nagyszínpad/

22.00 Csavar SzínházJelenetek egy házasságból /helyszín: a Kastély belső udvara/

23.00 Táncház a Tarsollyal

 

Augusztus 22. (szombat)

10.00 – 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
10.00 – 24.00 Ízutazás – gasztrotúra
10.00 – 24.00 Pincéről pincére – borkóstoló
10.00 – 16.00 „Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei 
10.00 – 18.00 Élő Palóc Kistermelői Piactér a Maslomedia Polgári Társulás szervezésében
10.00 – 20.00 Gyermekvilág – Triola Gyerekház

17.00 Netz Produkció előadása a Gyermekvilágban

10.00 – 18.00 Házhoz jön! – a Néptáncosok Kellékboltja

16.00 Récsei Noémi Önálló Beszélgetőestje - vendég Liszka József, etnológus /helyszín: a Kastély belső udvara/
17.00 „Sorsközösségben“- aktuális kérdésekről Hrubík Bélával beszélget Csonka Ákos
18.00 Oldás és kötés (Máté evang. 16:19) - a Kincső Táncegyüttes és barátaik műsora /helyszín: a Nagyszínpad/
19.00 70 év - a pozsonyi SĽUK műsora /helyszín: a Nagyszínpad/
20.30 Urban Verbunk: Rózsa Story (ŐsErő) - új magyar táncstílus, vérpezsdítő ritmusok és akrobatikai elemek /helyszín: a Nagyszínpad/

22.00 Táncház a Pósfa zenekarral a Pajtában

EZ, ATEMPO.sk