Jókai Napok 2017-ben is Komáromban - Részletes program

Jókai Napok 2017-ben is Komáromban - Részletes program

2017. június 14-e és 18-a között kerülnek megrendezésre Komáromban a Városi Művelődési Központban az 54. Jókai Napok, a szlovákiai magyar amatőr és diákszínjátszók országos seregszemléje. Mindenkit szeretettel várnak.

 

Program

Június 14. (Szerda)

16.30 Ünnepélyes megnyitó, Brasiel - zenés tragikomédia Terry Gilliam Brasil c. filmje alapján,
Meg+loptuk Gilliamet, Marianum Eik, Komárom
rendezte: Tóth Gábor
20.00 László Miklós: Illatszertár - klasszikus színdarab (Jókai Színjátszó Társulat, Jóka) - rendezte: Mészáros Beáta és Farkas Anna
22.00 RÉV, Fesztiválklub

 

Június 15. (Csütörtök)

09.00 Tiszti pavilon - klub, Szakmai értékelés
11.00 VMK-kamara, Ollé Krisztina: Paprikás Krumpli - bohózat (Tsízió Diákszínpad, Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta), rendezte: Ollé Krisztina
14.00 VMK-kamara,Frank Wedekind: A Tavasz Ébredése - gyermektragédia (Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Takács Tímea
16.00 Ipari Szakközépiskola - aula, Horace McCoy: A Lovakat Lelövik Ugye? - diák táncmaratón, (Viszta, Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József
18.00 VMK-kamara, Anton Pavlovics Csehov: Medve - játék egy felvonásban (Zsákszínház, Fülek), rendezte: Dr. Mázik István
20.00 VMK-kamara, Szer+Elem+Ez? - válogatás kortárs és klasszikus költők szerelmes verseiből, előadják: Bandor Éva és Olasz István
22.00 RÉV, Fesztiválklub - Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs játék

 

Június 16. (Péntek)

09.00-10.30 Tiszti pavilon - klub, Szakmai értékelés
11.00 VMK-kamara, Agota Kristof: A Nagy Füzet - színdarab (Apropó Kisszínpad, Fülek), rendezte: Szvorák Zsuzsa
14.00 VMK-kamara, Lackfi János: Hambi-Pipőke - színmű hat jelenetben (GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Csengel Mónika
15.00-17.00 VMK II. emelet, Szakmai értékelés
16.00 Tiszti pavilon - klub, Múzeumi Szalon a vendégszékben: Bandor Éva, Jászai Mari-díjas, színművész - beszélgetőtárs: Miklósi Péter
17.30 Anglia park, Petőfi Sándor: A Helység Kalapácsa - komikus eposz, (ÉS? Színház, Őrsújfalu), rendezte: Szabó Csilla
20.00 VMK-kamara, Tasnádi István: Nézőművészeti Főiskola - színházi szatíra (Nézőművészeti Kft, Budapest), rendezte: Árkosi Árpád
22.00 RÉV, Fesztiválklub - III. Jókai Slam Poetry Bajnokság

 

Június 17. (Szombat)

11.00 VMK, Kovács Péter: W1NSTON - sci-fi jegyeit viselő dráma (G.I.K.SZ.E.R. Diákszínpad, Rozsnyó), rendezte: Kristóf Roland
14.00 Tiszti pavilon - klub Szakmai értékelés
17.00 VMK-kamara, Szentivánéji Álom - vígjáték William Shakespeare művének összes fellelhető fordítása alapján (DunArts Diákszínpad, Pozsony), rendezte: Matusek Attila és Zsidek Pál
19.00 Múzeumkert, Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
20.00 VMK-kamara, (Ön)Kontroll - színpadi játék Nagy Ildikó Noémi, Béres Tamás, Véssey Miklós és Molnár T. Eszter novellái alapján (Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
21.30 VMK-kamara, Soóky László: Egy Disznótor Pontos Leírása - mesélőszínház, előadja és rendezte: Lajos András
22.30 RÉV, Fesztiválklub Táncház

 

Június 18. (Vasárnap)

09.00-10.00 VMK, Szakmai értékelés
11.00 VMK, Ünnepélyes díjkiosztás, közreműködik a GIMISZ Diákszínpad lírai színpada

FACEBOOK ESEMÉNY

ATEMPO.sk