Jókai Napok 2018-ban is Komáromban - Részletes program

Jókai Napok 2018-ban is Komáromban - Részletes program

2018. június 12-e és 17-e között kerülnek megrendezésre Komáromban, a Városi Művelődési Központban az 55. Jókai Napok, a szlovákiai magyar amatőr és diákszínjátszók országos seregszemléje. A belépés minden előadásra díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK CIKKÜNKBEN

 

Program

Június 12. (kedd)

18.00 Ünnepélyes megnyitó - Közreműködnek a komáromi Selye János Gimnázium diákjai /Tiszti pavilon/
20.00 Anton Pavlovics Csehov: LEÁNYKÉRÉS - tréfa egy felvonásban, (Pinceszínpad, Kassa), rendezte: Havasi Péter /VMK kamara/
21.00 Fesztiválklub /RÉV/

 

Június 13. (szerda)

10.00 Parti Nagy Lajos: MOLIÉRE: TARTUFFE - komédia, (VISZTA, Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József /Ipari Szakközépiskola/
13.00 ECCE HOMO, színpadi játék Weöres Sándor - versei nyomán, (GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Bajkai Csengel Mónika /VMK kamara/
14.30 - 17.00 Szakmai értékelés /Tiszti pavilon - klub/
17.00 CSEMADOK, a Dunatáj Alapítvány - dokumentumfilmjének vetítése, rendező, operatőr: Kurucz Sándor /VMK konferencia terem/
19.30 DON ŠAJN alebo MÁRNOTRATNÝ SYN (Don Juan átirat – szlovák nyelvű előadás) - bábjáték, (Tyjátr Bábszínház, Nyitra), rendezte: Ivan Gontko /VMK kamara/
21.00 Fesztiválklub - ITT és MOST (ugrik a majom a vízbe) a hetényi Csavar Színház improvizációs műsora /RÉV/

 

Június 14. (csütörtök)

10.00 VOLT EGYSZER EGY POPFESZTIVÁL, musical - (KGSzT Diákszínpad, Kassa), rendezte: Bodon Andrea /VMK/
13.00 Arisztophanész: LÜSZISZTRATÉ, színjáték - (Apropó Kisszínpad, Fülek), rendezte: Szvorák Zsuzsa /VMK/
14.30 - 17.00 Szakmai értékelés /Tiszti pavilon - klub/
17.00 Svěrák – Smoljak: A LÁTNOK, játék - (Nánai Színjátszócsoport), rendezte: Lengyelfalusy Juhász Mária /VMK kamara/
20.00 Soóky László: PAPA KÜLÖNBÖZŐ HANGSZEREKEN HEGEDÜL - mesélőszínház, előadja: Lajos András /VMK kamara/
22.00 Fesztiválklub - Slam poetry est – IV. Jókai Slam Poetry Bajnokság /RÉV/

 

Június 15. (péntek)

10.00 Shakespeare: AHOGY TETSZIK – komédia (Sycorax Diákszínpad, Királyhelmec), rendezte: Pekárovics Marianna /VMK kamara/
13.00 N. Tóth Anikó és a csoport: BIZALOM - etűdök emberi kapcsolatokra (SzondySokk, Szondy György Gimnázium, Ipolyság), rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó /VMK kamara/
14.30 - 17.00 Szakmai értékelés /VMK – II. emelet/
17.00 Múzeumi Szalon - a vendégszékben: A 65. évadát ünneplő Komárom Jókai Színház képviselői, beszélgetőtárs: Miklósi Péter /Tiszti pavilon - klub/
18.00 Michel Tremblay: BINGÓ, (a Sógornők című dráma nyomán), zenés komédia, (Kármán József Színház, Losonc), rendezte: Máthé Krisztián /VMK/
21.00 Kedvenceid Másképp koncertsorozat: Soós András zenekara: NÉPDALOK A KORNAK (Arany János a nép ajkán tovább élő versei), Közreműködik Rácz József, a budapesti Nemzeti Színház színművésze /Tiszti pavilon/
21.00 Fesztiválklub - Táncház Soós András zenekarával /RÉV/

 

Június 16. (szombat)

10.00 ÁLLATI SZÍNHÁZ avagy SZÍNÉSZFARM - George Orwell Állatfarm című műve által inspirált szerkesztett játék, (NOVUS ORTUS Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Takács Tímea /VMK kamara/
13.00 KATA, A MAKRANCOS - adaptáció William Shakespeare A makrancos hölgy című műve alapján, (Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin /VMK/
14.00 - 16.30 Szakmai értékelés /VMK – II. emelet/
17.00 Soóky László: AZ ÖNMAGÁT MOSDATÓ SZERECSEN, tragédia?, (ÉS?! Színház, Őrsújfalu), rendezte: Szabó Csilla /Kultúrház, Őrsújfalu/
19.00 Jókai Mór szobrának megkoszorúzása /Múzeumkert/
20.00 Tasnádi István: A FAJOK EREDETE (Nézőművészeti Kft, Budapest), rendezte: Dömötör András /VMK kamara/
22.00 Fesztiválklub - Záróbuli – fogadás /Tiszti pavilon/

 

Június 17. (vasárnap)

10.00 Ünnepélyes díjkiosztás /VMK/

ATEMPO.sk