44. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen - részletes program

44. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen - részletes program

2019. május 28-a és 31-e között rendezik meg Dunaszerdahelyen a 44. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjét. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Május 28. (kedd)

08.00 Térzene a VMK előtti téren

08.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt
Meseország királyának megválasztása
A város kulcsának átadása
A DMT szobrának koszorúzása
Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében

09.30
Unalom a köbön (szerkesztett játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja
Rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

Csupaszív királyfi (bábmese)
Előadja: a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja
Rendezte: Csiffári Renáta

Sün Balázs (verses mese)
Előadja: a felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja
Rendezte: Nagy Böbe

Mese (báb)
Előadja: a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja
Rendezte: Makó Kovács Erika

11.45
Többet ésszel… (bábjáték)
Előadja: az ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja
Rendezte: Bencsics Varga Mária

Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj (bábmese)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja
Rendezte: Csörgei Tünde

Brémai muzsikusok (mese)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja
Rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor

14.00
Vörös Rébék (bábos mese)
Előadja: a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja
Rendezte: Vezér Klára, Dolinsky Irén és Csutor Vezér Zsófia

A só (népmese)
Előadja: a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja
Rendezte: Mahor Katalin

A nap születése (bábjáték)
Előadja: a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja
Rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

 

Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00

15.00 Bálint Károly tekerős műsora
Suhancok verséneklők műsora
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása
Göbő Anna és Göbő Sándor verséneklők műsora
The Töpörtyűk verséneklők műsora
Művészeti Alapiskola Moderntánccsoportja
KOBUKRAV önvédelmi bemutató

 

Május 29 (szerda)

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

08.30
Sün Balázs (verses mese)
Előadja: a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek
Rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika

3+1 (bábjáték)
Előadja: a kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja
Rendezte: Blanár Gabriella

Az ördögkirály leánya (bábos mese)
Előadja: a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja
Rendezte: Farkas Márta

10.30
Évszakok – játékok, szokások (szerkesztett játék)
Előadja: a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja
Rendezte: Szakszon Anna

Malac Julcsa (palóc népmese)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa

Játékos versek, verses játékok (szerkesztett játék)
Előadja: a szenci Csemadok Kincskereső Rigó Színpada
Rendezte: Polák Margit, és Molnár Enikő

13.00
Méhek a vonaton (magyar népmese)
Előadja: az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja
Rendezte: Jusztin Czaudt Éva

Doja, a cigánytündér (népmese feldolgozás)
Előadja: a királyhelmeci Varázskerék Színjátszó Csoport
Rendezte: Pirigyi Marica, Dakos zilvia és Szabó Alica

Kendőzetlenül (színpadi játék)
Előadja: az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja
Rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor

 

Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00

15.00 Bálint Károly tekerős műsora
Krpčiarik Gyermek Néptánccsoport
Lovászi Edina zenekara
Écsi Gyöngyi és Kováts Marcell előadása
KOBUKRAV önvédelmi bemutató

 

Május 30. (csütörtök)

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

08.30
A szúnyog (népmese)
Előadja: a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja
Rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Játékok a fonóban (szerkesztett játék)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja
Rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék)
Előadja: a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja
Rendezte: Pusko Enikő

10.30
Színházasdi (színpadi mű)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert

A császárnő új ruhája (színpadi játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada
Rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

A kis kuruc (dramatizált játék)
Előadja: a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada
Rendezte: Szvorák Zsuzsa

Csudahalott (népballada)
Előadja: a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

13.15
Tollfosztóban (szerkesztett népi játék)
Előadja: a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja
Rendezte: Poništ Tünde

Pelikánmadár (népmese)
Előadja: a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja
Rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

… , mert játszani jó! (színpadi játék)
Előadja: a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja
Rendezte: Hencz Annamária

 

Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00

15.00 Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkarának előadása
Pedagógus Szövetség Színjátszó Csoportjának műsora
Paradigma Verséneklő Együttes műsora
Campa-nulla Verséneklő Együttes műsora
Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid zenés előadása

 

Május 31. (péntek)

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

08.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel

09.00 Népi gyermekjátékok - Előadja: a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja

09.10 Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon - Előadja a Csavar Színház

10.20 Eredményhirdetés

ATEMPO.sk