2019. június 1-én, szombaton Budapesten a Palotanegyedet egy estére ellepik az énekesek. Itt rendezik meg hetedik alkalommal a Kórusok Éjszakája kulturális eseményt Hangot a térnek! címmel.
Párhuzamosan 10 koncerthelyszínen és 4 flashmobhelyszínen lép fel 6 műfaji kategóriában (gyerekkórus, klasszikus zene, könnyűzene, kortárs/modern zene, népzene, régizene) összesen mintegy 50, külföldi, vidéki, budapesti, régi és új kórus. A helyszíneken sokféle műfajú kórus hallgatható, változatos repertoár várja azokat is, akik letelepednek egy-egy helyszínen, de a 20 perces koncertek közti szünetekben másik helyszín is felkereshető.
A fesztivál helyszínei a Palotanegyed izgalmas terei: templom, múzeum, belső udvarok, moziterem, egyetemek, közösségi terek.
A Kórusok Éjszakája hagyományosan az Éneklő Kerttel kezdődik 16.00 órakor a Nemzeti Múzeum kertjében és a Közös Éneklés zárja 23.00 órakor a Pollack Mihály téren.
Belépő felnőtteknek elővételben 2000 forint, a helyszínen 2500 forint, valamint kedvezményes jegy (26 éves korig és 62 éves kortól) elővételben 1000 forint, a helyszínen 1500 forint. Felnőtt + 5 gyerek (18 éves korig) elővételben 2500 forint, a helyszínen 3000 forint. Támogatói jegy 5000 forint (amely mellé ajándékként szilikon karkötő jár).
Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
Program
16.00 I. Éneklő Kert - A fesztiválon fellépő kórusok pár perces előadással mutatkoznak be a Nemzeti Múzeum kertjében. A közönség ez alapján válogathat az este programjai közül.
Építész udvar (rossz idő esetén - Kós Károly terem)
17.00 Tatabányai Árpád Gimnázium Vegyeskara - könnyűzene
17.40 Argenteus Hangműhely - régizene
18.20 Concordia Vegyeskar (Komárom) - kortárs
19.00 Cheeky - népzene
20.20 Street Art Choir - könnyűzene
21.00 Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Kar (Ipolyság) - kortárs
21.40 Contrapunto - könnyűzene
22.20 The Lalala Choir (IE) - kortárs
Pesti Jézus Szíve Templom
19.00 Profun Kórus - klasszikus
A koncert a mise részeként hangzik el, kb. 19:45-ig tart
20.20 Argenteus Hangműhely - régizene
21.00 Cantare Városi Vegyeskar - klasszikus
21.40 Capella Silentium - régizene
Krúdy 11. társasház (rossz idő esetén - Darshan Udvar)
17.00 Arte Semplice Kamarakórus - régizene
17.40 Világszép Kórus - könnyűzene
18.20 Cantare Kamarakórus - kortárs
19.00 Katapult Kamarakórus - népzene
20.20 Ars Nova Énekegyüttes - klasszikus
21.00 Extett - kortárs
21.40 Dalinda - népzene
22.20 The Lalala Choir (IE) - kortárs
Lőrinc pap tér 3. társasház (rossz idő esetén - Vörösmarty Gimnázium pinceszínháza)
17.00 Cantare Kamarakórus - kortárs
17.40 Katapult Kamarakórus - népzene
18.20 Syrinx Kórus - klasszikus
19.00 Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Kar (Ipolyság) - kortárs
20.20 Kiskedd Kamarakórus - klasszikus
21.00 Ars Nova Énekegyüttes - kortárs
21.40 Street Art Choir - könnyűzene
22.20 Amici Cantates - kortárs
Magyar Nemzeti Múzeum belső udvara (rossz idő esetén - Magyar Nemzeti Múzeum, Rotunda)
17.00 Laudate Gyermekkar - gyerekkar
17.40 Vox Humana Énekkar - klasszikus
18.20 Csíkhétfő-Csíkcsütörtök - régizene
19.00 Új Advent Kórustársaság - klasszikus
20.20 Soulair Kórus - gyerekkar
21.00 Young And Talented (PL) - népzene
21.40 Jazz And More - könnyűzene
22.20 Csíkszerda - kortárs
Párbeszéd Háza
18.20 Laudate Gyermekkar - gyerekkar
19.00 Cantare Városi Vegyeskar - klasszikus
20.20 Young And Talented (PL) - népzene
21.00 Kodály Intézet Vegyeskara - régizene
21.40 Amici Cantates - kortárs
22.20 Amadeus Kórus - klasszikus
PPKE Jogi Kar, Gesztenyés kert (rossz idő esetén - PPKE Jogi Kar, díszterem)
17.00 Eötvös Gimnázium Kórusa - kortárs
17.40 Csicsergők - gyerekkar
18.20 Tatabányai Árpád Gimnázium Vegyeskara - könnyűzene
19.00 Kodály Intézet Vegyeskara - régizene
20.20 Vox Humana Énekkar - klasszikus
Premier Kultcafé
17.00 Világszép Kórus - könnyűzene
17.40 Soulair Kórus - gyerekkar
18.20 Eötvös Gimnázium Kórusa - kortárs
19.00 Bárdos Lajos Vegyeskórus - klasszikus
20.20 Vörösmarty Zenei Tömörülés - könnyűzene
21.00 Arte Semplice Kamarakórus - régizene
21.40 Görög Kodály Konzervatórium Vegyeskara (GR) - klasszikus
22.20 Jazz And More - könnyűzene
Szent Anna Collegium belső udvara (rossz idő esetén - Szent Anna Kollégium pincéje)
17.00 Csíkszerda Gyerekkórus - gyerekkar
17.40 Song Og Spelkorlaget Av 8. Mars & Søn (NO) - könnyűzene
18.20 Csicsergők - gyerekkar
19.00 Concordia Vegyeskar (Komárom) - kortárs
20.20 Tutti Cantabile - könnyűzene
21.00 Amadeus Kórus - klasszikus
21.40 The Lalala Choir (IE) - kortárs
22.20 Dalinda - népzene
Vörösmarty Gimnázium belső udvara (rossz idő esetén - Vörösmarty Gimnázium díszterme)
17.00 Görög Kodály Konzervatórium Vegyeskara (GR) - klasszikus
17.40 Csíkholnap - gyerekkar
18.20 Song Og Spelkorlaget Av 8. Mars & Søn (NO) - könnyűzene
19.00 Capella Silentium - régizene
20.20 Contrapunto - könnyűzene
21.00 Bárdos Lajos Vegyeskórus - klasszikus
21.40 Vörösmarty Zenei Tömörülés - könnyűzene
22.20 Új Advent Kórustársaság - kortárs
23.30 Záró Közös Éneklés - a közönség és fellépők a Pollack Mihály tér közepén együtt éneklik a 7. Kórusok Éjszakája záródalát.
ATEMPO.sk