26. Komáromi Napok - hétvégi program

26. Komáromi Napok

2017. április 28-án, pénteken folytatódnak a 26. Komáromi Napok Észak- és Dél-Komáromban. Ezúttal is bőséges programmal várják az érdeklődőket, melyek döntő többsége ingyenesen látogatható.

RÉSZLETES PROGRAM

LETÖLTHETŐ A PROGRAMFÜZET

PROGRAM 

2017. április 28. (péntek)

Észak-Komárom

09.00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
16.00 KODÁLY NYOMÁBAN – „Kis emberek dalai“ a komáromi magyar óvódások ünnepi hangversenye (Duna Mente Múzeuma képtára)
16.00 A Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója (Nádor utca)
16.15 „Borivóknak való” – Kátai Zoltán koncertje (Klapka tér)
17.00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
18.00 KODÁLY NYOMÁBAN – a Concordia Vegyeskar hangversenye Kodály és kortársai műveiből (Duna Menti Múzeum képtára)
18.00 A Miss Funk & The Wonderband együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
19.30 A Memória társulat koncertje (RÉV)
20.15 MTB – Maiden Tribute Band együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
22.15 Veres Mónika – NIKA koncertje (Klapka tér – nagy színpad)

Dél-Komárom

11.00 Fesztivál megnyitó – Az Egressy Fúvószenekar és a Naumburgi Fúvószenekar közreműködésével (Komárom, Szabadság tér)
16.30 Operett műsor – Eszlári Judit és Czuczor Dávid előadásában (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
17.00 Gleccser zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
17.00 Rhino fellépése (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
17.30 Céanne és Bardon Ivett műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
18.30 Mary Popkids zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
18.30 Orot Máté és Gombás Ádám műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
19.30 Sugarloaf zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
20.30 Galambos Lajos és zenekarának koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
21.00 The Biebers zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
22.00 Deák Bill Gyula koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
22.00 Utcabál – zenél az Elektron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
23.00 Dj Makszim (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
00.30 Dj Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
02.00 VJ Hubik (Videodj) (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

2017. április 29. (szombat)

Észak-Komárom

14.00–18.00 Kerületi Fúvószenekari találkozó és verseny (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
14.00–18.00 Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola – Európa udvar18)
15.00 City Reboot a Komáromi Napokon (Rév, A Magyar Kultúra Háza)
15.00 A Pósfa zenekar népzenei koncertje (Klapka tér)
16.15 William Shakespear: Szent Iván éji álom – musical a Dramaťák színjátszó csoport előadásában; jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
17.00 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 147. évfordulója alkalmából (Lehár park)
17.30 A CimbaliBand és Danics Dóra koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
18.00 A Diamond Flowers – egyre sikeresebb szlovák alternatív rock, art rock – együttes koncertje (a Matica slovenská székháza)
18.45 Sör és étel kóstoló / A sör hét íze Ladislav Hornáček és Karol France előadásában (Klapka tér)
19.45 A Desmod együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
21.00 Emmer Péter instrumentális koncertje (Klapka tér)
21.45 Az LGT Revival Band koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
23.00 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)

Dél-Komárom

10.00 „Miénk a színpad!” – helyi óvodások és iskolások bemutatója (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
11.30 Kemence Bábcsoport műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
12.00 Czutorborsók műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
13.30 Kedveskovács zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
15.00 Scage zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
15.00 Slágermúzeum a ’40-es, ’50-es évek slágereivel (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
16.00 Régenment zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
16.30 Soulwave zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
16.30 Georges Boulange és barátai koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
18.00 Mardi Gras Jazz Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
18.30 Belmondo zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
18.30 Kerecsen koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
19.00 Republic zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
20.30 Zolbert koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
20.30 Elit osztag koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
21.00 Fish! zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
22.00 Beatrice zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
22.00 Nosztalgia Disco DJ Tom Taylorral (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
22.30 Barions koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
23.00 BanDJ (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
00.30 Bóli & Pollák (Starriders) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
02.00 Dj Kovács & Boogie (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)

2017. április 30. (vasárnap)

Észak-Komárom

10.00 A népművészet ünnepe (Tiszti Pavilon udvara és amfiteátruma)

10.00 – 17.00 gyermekfoglalkozások: kézműveskedés, meseolvasás, rajzolás…
10.30 – 11.30 játszóház Méhes Katával
11.00 Mórinca Néptáncegyüttes (Nagykér)
14.30 Ghyimesi Igricek (zene dudán, tekerőlanton, tapán dobon, ütőgardonon és dorombon)
15.15 Feszty Árpád Kamaraegyüttes (Észak-Komárom)
16.00 Garabonciás Néptáncegyüttes (Dél-Komárom)
17.00 Megyer Táncegyüttes (Nagymegyer)
18.00 Páva 2016 Gála, kísér Pál István „Szalonna” és bandája
20.00 Lakatos Róbert és a RÉV zenekar

15.00 Nagy Csomor András és zenekarának népzenei koncertje (Klapka tér)
15.00 A PREßBURGER KLEZMER BAND Balladák c. koncertje (Menház – zsinagóga)
16.00 Csenky Niki koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
16.30 Slovenskí rebeli – ÉLET (zenés-táncos folklór színházi előadás) nyilvános felvétel; jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
18.00 A Fuera Fondo együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
18.00 Kristóf Réka szoprán- és Méri Péter zongora estje (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
18.15 Junior club – modern táncbemutató (a Matica slovenská székháza)
19.00 Csóka Eli és zenekarának koncertje (Klapka tér)
20.00 MaO JAM akusztikus koncert (Borozó – Európa udvar)
20.15 Celeste Buckingham koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
22.15 A Budapest Bár zenekar koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
23.30 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)

Dél-Komárom

10.00 Iszkiri Gyerekzenekar műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
11.30 Délibáb Színház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
12.30 GMThree zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
14.00 Bad Day zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
15.00 BB Belly Dance műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
15.45 A Naumburgi Fúvószenekar és az Egressy Fúvószenekar közös műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
16.00 Csengeri Attila és a Magyarock Musical Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
16.00 Sub Bass Monster műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
18.00 Blues Walkers (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
18.30 Peet Project zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
18.30 New Level Empire zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
18.45 Forrás Rádió játéka (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
19.00 Zanzibar zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
19.30 Corelosa koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
20.30 Szabó Leslie és Torres Dani koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
21.00 Ladánybene 27 zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
21.00 Egyéb Veszély koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
22.00 Anna & The Barbies zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
22.00 Slágerparty Danival (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
23.00 Jackson Criminal koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
23.00 Feelharmonx „Live act” zenekar műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
23.00 Dj Bedecs (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
00.30 Kovács „Nagyember” László (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
02.00 Dj Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)

2017. május 1. (hétfő)

Észak-Komárom

10.30 Vitéz László – vásári kesztyűs bábjáték a kecskeméti Madzag Bábegyüttes előadásában
11.30 „Három kismalac egy kicsit másképp” – a Komáromi VMK mellett működő Schod amatőr színjátszó csoport szlovák nyelvű meseelőadás
12.20 a Madzag Bábegyüttes gólyalábasainak bevonulása
13.30 Vásári komédiázás a Madzag Bábegyüttessel
15.00 Kukorica Jancsi, a Vitéz! Petőfi Sándor elbeszélő költeménye a Kuttyomfitty társulat feldolgozásában
12.00 „Jó ebédhez szól a nóta” – Ifj. Kovács József és cigányzenekara, valamint a zenekar kiváló szólistája, ifj. Bertók Tibor (Klapka tér – nagy színpad)
14.00–18.00 Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola – Európa udvar18)
15.00 Tánc – délután (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
15.00 A Szabadidő Központ táncosainak bemutatója
15.30 A Dunajíček és a Mamičky od Dunaja együttesek műsora
16.15 A Niki dance&sport klub társastánc bemutatója
16.30 Bollyvood indiai tánc a Bindi tánccsoport előadásában
15.00 A Matica slovenská mellett működő népi zenekar koncertje (Klapka tér)
15.45 Pepita Tours Utazási Iroda VIII. Nagy Tavaszi Sorsolása összekötve Fekete Szilvia – Szisza koncertjével (Klapka tér – nagy színpad)
16.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (Klapka tér)
17.30 Emmer Péter és Marián Grexa közös koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
18.00 A Borostyán együttes Világ c. koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
18:00 Operett gála – Fellépnek: Andrásfalvi Derzsi György, Kollár Katalin, Kevicky Tünde, Kovács Nagy Andrea, Derzsi György és a Komáromi Kamarazenekar; vezényel: Medveczky Szabolcs; belépő: 5€ (VMK nagyterme)
18.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (a Matica slovenská székháza előtt)
19.30 RETRO DISCO (open air) DJ ČEKU (a Matica slovenská székháza előtt)
19.30 Király Viktor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
21.30 Kasza Tibor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
22.30 Színpadi lézer- és pyro show (Klapka tér – nagy színpad)

Dél-Komárom

10.00 Magyar népmesék – Bábuci Bábszínház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
11.00 Zsebsün zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
12.30 Kifordítva – költészet dalcsokorban (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
14.00 Tihanyi Dániel műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
14.00 Néptánc Feszt – környékbeli néptánccsoportok találkozója (18.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
Aranykocsi Néptáncegyüttes (Kocs)
Cseperedők Néptánccsoport (Bábolna)
Forgatós Néptáncegyüttes (Mór)
Garabonciás Folklór Egyesület (Komárom)
Zúgó Néptáncegyüttes (Nagyigmánd)
15.30 Mészáros Tamás & Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
18.00 Radics Gigi koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
19.30 Magashegyi Underground zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
21.30 Bereczki Zoltán koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)

ATEMPO.sk