IX. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntője Rozsnyón

IX. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntője Rozsnyón

2018. június 4-én és 5-én kerül megrendezésre Rozsnyón, a Történelmi Városházán a IX. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjére. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Június 4. (hétfő)

09.00 – 09.30 Prezentáció
09.30 – 10.00 Megnyitó
10.00 – 13.00 az 1. és 2. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

10.00 – 13.00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, a Meseteremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

10.30 – 11.15 Szabad Boglárka: A Hagyományok Házamódszertani segédanyagai és képzései az élőszavas mesemondás terén
11.45 – 12.30 Hangszerbemutató és daltanulás a Varjos zenekarral

14.45 – 18.15 a 3. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

15.00 – 18.00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, a Meseteremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

15.30 – 16.15 Varga Norbert: Forrás és forráskritika –honnan és hogyan válasszunk népmesét?
16.45 – 17.30 “Dudásom, dudásom...” – hangszerbemutató és dudanóták tanulása Nagy Ivánnal és Varga Liával

19.15 – 20.15 A Bahorka Társulat Cifra mesterségek című vásári komédiája
20.15 – 22.00 Játszóház és táncház
Közreműködők: Varjos zenekar, Borostyán Néptáncegyüttes táncosai, Bukovics János és Pintér Zsolt mesemondók

 

Június 5. (kedd)

09.00 – 12.15 a 4. és 5. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

09.00 – 12.00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kéz-művesek Társulása mestereivel, a Mesteremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

09.30 – 10.15 A Hagyományok Háza Hálózat –Szlovákia akkreditált képzéseinek bemutatása
10.45 – 11.30 Mesél: Bukovics János és Pintér Zsolt

13.30 – 14.30 Daltanítás, játszóház és táncház a részt-vevő gyerekek számára (Nagyterem)
Szakmai értékelés a felkészítők részére (Meseterem)
14.30 – 15.00 Ünnepélyes díjkiosztás (Nagyterem)
A verseny házigazdái: György Henrietta, Nagy Zsuzsanna és Varga Lia.

A két nap folyamán közreműködik és a jó hangulatról gondoskodik a Varjos zenekar.

ATEMPO.sk