52. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen - második nap

52. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen - részletes program

2018. június 9-én, szombaton folytatódik az 52. Országos Népművészeti Fesztivál „Örökségünk: a múlt és a jövő találkozása” címmel, Zselízen, az Esterházy-parkban. Belépő szombaton, vasárnap 4 euró, háromnapos 7 euró, gyerekjegy 1 euró. A színes programokra mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program 

Június 9. (szombat)

10.00 - 24.00 Ízutazás – gasztrotúra
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

10.00 - 24.00 Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

10.00 - 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

10.00 - 16.00 „Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok-ház felőli oldala

10.00 Helyi értékek megmutatkozása – Tájházak bemutatója
Rendező: Cseri Zita
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

10.00 - 16.00 Gyermekvilág – Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia közös szervezésű műsora
Rendező: Lengyel Szabolcs Micsi
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok-Ház felőli oldalon

10.00 - 15.30 „Pajta, nyílj ki!“
Kicsi nékünk ez a ház! - egyéni előadók és csoportok műsora
Rendező: Bartal Mónika
Helyszín: a Pajta

10.00 - 16.00 „Ekhós Szekéren” – Falusi színjátszás
Beugró
Gál Tamás: A helység kalapácsa
Lajos András: In Vino Veritas
Rendező: Szabó Csilla
Helyszín: Kisszínpad, Nagyszínpad

16.00 - 17.00 Aranykapuk - az elmúlt év országos versenyek győzteseinek közös műsora
Rendező: Konkoly Annamária
Helyszín: Nagyszínpad

17.30 – 18.30 Nem csalás, nem ámítás!-gyermekcsoportok közös műsora
Rendező: Strack Orsolya
Helyszín: Nagyszínpad

19.00 - 20.00 „ Kodály Ifjak II.” - az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora
Rendező: Ifj. Juhász Sándor
Helyszín: Nagyszínpad

20.30 - 21.30 Bennünk élő Európa – a felnőtt táncegyüttesek közös műsora
Rendező: Nemes Szilvia
Helyszín: Nagyszínpad

22.00 - 23.00 Falusi Színek - Fitos Dezső és Társulata
Rendező: Kocsis Enikő, Fitos Dezső
Helyszín: Nagyszínpad

23.00 - 04.00 A Dobroda zenekar koncertje
Táncház a Pajtában
Bálgazda: Lengyel Szabolcs Micsi és a Dernői Borostyán néptáncműhely apraja-nagyja
Helyszín: a Pajta, Folk-kocsma

 

Június 10. (vasárnap)

10.00 - 18.00 Ízutazás – gasztrotúra
Helyszín: a „ligetben“

10.00 - 18.00 Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a „ligetben“

10.00 - 18.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobboldal

10.00 - 18.00 „Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín : Gyermekvilág

10.00 - 18.00 „Gyermekvilág” – Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia közös szervezésű műsora
A zselízi Cimbora óvoda műsora
A lévai járás iskolai csoportjainak bemutatója
Bognár Szilvia koncertje a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia szervezésében
Helyszín: Kisszínpad

10.00 - 15.00 „Ekhós Szekéren” – Falusi színjátszás
Beugró
Szó és Kép Színpad (Pápa)
Fókusz Gyermekszínpad: Lúdas Matyi
Helyszín: Kisszínpad

11.00 Szentmise, a komlói Munkáskórus műsora
Helyszín: Szent Jakab templom

11.00 Istentisztelet, AZÉ unplugged - népdalzsoltárok és református népénekek akusztikus koncertje
Helyszín: Református templom

15.00 - 15.45 Lajos András: Egy disznótor pontos leírása
Helyszín : a Nagyszínpad

16.00 - 16.45 Netz produkció
Rendező: Lengyel Szabolcs Micsi
Helyszín : a Nagyszínpad

17.00 - 17.45 Apa és Fia – Berecz András ének-, és mesemondó, valamint Berecz István táncos műsora
Helyszín : a Nagyszínpad

18.00 - 19.30 Ide jöttünk muzsikálni, nektek víg kedvet csinálni! - az 52. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora
Rendező: Deffend Irén
Helyszín: a Nagyszínpad

ATEMPO.sk