19. Tatai Sokadalom - részletes program

19. Tatai Sokadalom - részletes program

2018. június 15-e és 17-e között kerül megrendezésre a 19. Tatai Sokadalom, amelynek részeként a városi művészeti díjakat is átadják a tatai Angolkertben. Színes programok és számos fellépők várja az érdeklődőket.

 

Program

Június 15. (péntek)

Sátorszínpad

15.00 Óvodások kisszínpada – helyi óvodák bemutatója
16.30 Gryllus Vilmos koncert
17.30 Tisztástánc - megnyitó
Fellép a Kenderke - Fonóka csoportja
17.45 Városi Művészeti Díjak ünnepélyes átadása
18.15 „Fergeteges” szólótáncosok műsora
Muzsikál: Németh Dénes és zenekara
18.30 „Fergeteges” Díjak ünnepélyes átadása
19.30 „Elődeink emlékére” népzenészek találkozója, házigazda a Muzsikás Együttes
A műsorban fellépnek:
Kenderke - Berzenye Táncegyüttes
Tiloló Táncegyüttes
Tata Táncegyüttes
erdélyi Jobbágytelki Hagyományőrző Együttes
Táncház

Piarista Rendház

09.00 - 13.00 V. Fergeteges Szólótáncverseny

 

Június 16. (szombat)

Sátorszínpad

09.15 Tolerancia Színpad - fogyatékkal élők műsora
10.15 Kuttyomfitty Társulat - Három az igazság! - három mese Mátyás királyról
11.30 Csurgó Zenekar - interaktív gyermekkoncert
12.30 Néptánctalálkozó
Fellépnek:
Árgyélus Táncegyüttes (Nagyigmánd)
Bányász Táncegyüttes (Tatabánya)
Csutri Táncegyüttes (Tatabánya)
Döglött Rábca (Mosonszentmiklós)
Pötörke (Tata)
Kenderke - Fonóka, - Berzenye, - Tiloló - Tata Táncegyüttesek (Tata)
„Fergeteges”, Cifrabojtár díjas szólótáncosok
Muzsikál: Pálházi Bence Bandája

14.30 Tárkány Művek koncert
16.00 Magyar Táncművészeti Egyetem néptánc műsora
17.00 Écsi Gyöngyi mesél - interaktív meseelőadás
18.45 Kenderke Barátai Zenekar koncertje - énekelt versek és népzene
19.45 Élő Hagyomány sorozat - Zoboraljai Hagyományőrzők műsora
20.30 Tűzugrás, szerelemvarázslás - Kurdi Gáborral és a Csevergő Énekegyüttessel
21.00 Táncház muzsikál a Cserszömörcze Zenekar, Pálházi Bence Bandája

Gyermektisztás

09.30 - 17.00 Gyermekjátszó a Kenderkével
09.30 Ziránó Színház - Pulcinella kertészkedik - vásári bábjáték
15.30 Kovács Géza - Vásártér - vásári bábjáték

Esterházy Pezsgőgyár

Bepillantás az Esterházy család gazdálkodásába
11.30 és 15.00 Tárlatvezetés az 1772-ben épült Pezsgőgyárban (belépő 800 forint, 14 év alatt ingyenes)

 

Június 17. (vasárnap)

Sátorszínpad

09.30 Ringató Farkas Emőkével, Solti Emesével és Süll Kingával
10.00 Kolompos Együttes - interaktív gyermekkoncert
11.00 Moderntánc Színpad a Madarak és az Orion csoport bemutatója
11.15 Fürkész Színpad
Fellépnek:
Motolla, – Kenderburga gyermektánc csoportok
Zsák Bolha színjátszók és zenésznövendékek

12.30 Big Band Zenekar koncert
13.15 Társastánc Színpad közreműködnek a Jávorka és a Flex Balance táncosai
14.00 Élő Hagyomány sorozat - Kéméndi Hagyományőrzők műsora
14.30 Karikacsapás - Király András és Anka Gergő karikás ostoros bemutatója
15.30 Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes - „Pöttöm Palkó” interaktív meseelőadás
17.00 Öregtáncos Találkozó
Fellépnek:
Alba Regia Senior Csoport (Székesfehérvár)
Aszúszemek (Vértesszőlős)
Bányász Öregtáncos Együttes (Tatabánya)
Csobolyó Csapodárok, Csobolyó Csoszogók (Győrújbarát)
Döglött Rábca (Mosonszentmiklós)
Dudari Néptáncegyüttes, Ikarus Senior Táncegyüttes (Székesfehérvár)
Vörösmárvány Táncegyüttes (Tardos)
Tatai Szarkalábak (Tata)
Muzsikál Pálházi Bence Bandája
19.00 Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes - „Hegyen innen - hegyen túl”
20.30 Sátorbál a Pedrofon zenekarral

Gyermektisztás

14.45 - 15.15 Palánta táncház
10.00 - 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével

Esterházy Pezsgőgyár

Bepillantás az Esterházy család gazdálkodásába
11.30 Tárlatvezetés az 1772-ben épült Pezsgőgyárban (belépő 800 forint, 14 év alatt ingyenes)

 

Állandó Programok

Vásártér: kézművesek, iparművészek, mesterségbemutatók, kosaras körhinta, szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok

június 15. pénteken: 13.00 - 20.00, június 16-17. szombaton és vasárnap: 09.00 - 20.00

Gasztronómiai ajánlatunk: nyárson sült ökör, házi sült kolbász, lepény, csíkszeredai kürtös kalács, rétes, zámolyi sör, termelői borok és egyéb finomságok

ATEMPO.sk