2018. június 17-én, vasárnap folytatódik a 19. Tatai Sokadalom, amelynek részeként a városi művészeti díjakat is átadják a tatai Angolkertben. Színes programok és számos fellépők várja az érdeklődőket.
Program
Június 17. (vasárnap)
Sátorszínpad
09.30 Ringató Farkas Emőkével, Solti Emesével és Süll Kingával
10.00 Kolompos Együttes - interaktív gyermekkoncert
11.00 Moderntánc Színpad a Madarak és az Orion csoport bemutatója
11.15 Fürkész Színpad
Fellépnek:
Motolla, – Kenderburga gyermektánc csoportok
Zsák Bolha színjátszók és zenésznövendékek
12.30 Big Band Zenekar koncert
13.15 Társastánc Színpad közreműködnek a Jávorka és a Flex Balance táncosai
14.00 Élő Hagyomány sorozat - Kéméndi Hagyományőrzők műsora
14.30 Karikacsapás - Király András és Anka Gergő karikás ostoros bemutatója
15.30 Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes - „Pöttöm Palkó” interaktív meseelőadás
17.00 Öregtáncos Találkozó
Fellépnek:
Alba Regia Senior Csoport (Székesfehérvár)
Aszúszemek (Vértesszőlős)
Bányász Öregtáncos Együttes (Tatabánya)
Csobolyó Csapodárok, Csobolyó Csoszogók (Győrújbarát)
Döglött Rábca (Mosonszentmiklós)
Dudari Néptáncegyüttes, Ikarus Senior Táncegyüttes (Székesfehérvár)
Vörösmárvány Táncegyüttes (Tardos)
Tatai Szarkalábak (Tata)
Muzsikál Pálházi Bence Bandája
19.00 Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes - „Hegyen innen - hegyen túl”
20.30 Sátorbál a Pedrofon zenekarral
Gyermektisztás
14.45 - 15.15 Palánta táncház
10.00 - 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével
Esterházy Pezsgőgyár
Bepillantás az Esterházy család gazdálkodásába
11.30 Tárlatvezetés az 1772-ben épült Pezsgőgyárban (belépő 800 forint, 14 év alatt ingyenes)
Állandó Programok
Vásártér: kézművesek, iparművészek, mesterségbemutatók, kosaras körhinta, szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok
június 15. pénteken: 13.00 - 20.00, június 16-17. szombaton és vasárnap: 09.00 - 20.00
Gasztronómiai ajánlatunk: nyárson sült ökör, házi sült kolbász, lepény, csíkszeredai kürtös kalács, rétes, zámolyi sör, termelői borok és egyéb finomságok
ATEMPO.sk