XXVI. Váci Világi Vigalom - második nap

XXVI. Váci Világi Vigalom - Részletes program

2018. július 21-én, szombaton folytatódik a XXVI. Váci Világi Vigalom. A rendezvény ideje alatt koncertek, színházi előadások, képzőművészeti kiállítások, színvonalas gyerekműsorok, kézműves- és játszóházi foglalkozások, valamint egyéb látványos elemek szerepelnek a műsorkínálatban. A fesztivált igényes vásári forgatag, változatos és bőséges gasztronómiai és kézműves termékek kínálata teszi teljessé.

A belépés a fesztiválra ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Július 21. (szombat)

10.00 Kézműves foglalkozás /Pannónia Ház udvara/
11.00 A Donaueschingen Városi Zenekar és a Váci Ifjúsági Fúvószenekar koncertje /Március 15. tér/
13.00 SunnyBoy /Zenepavilon színpad/
14.00 Görög körutazás Nagy Sándor nyomában /Március 15. tér/
Fellépők:
Váci Görög Önkormányzat Astra Tánccsoportja
Sarantis Mantzourakis buzukiművész
14.00 Gyermekudvar, népi játszótér /Görög templom udvara/
14.30 Danubia Talents irodalmi teadélután
15.00 Manó koncert /Görög templom udvara/
15.00 Csuka Ágnes Karolina zongorakoncertje /Zeneiskola/
15.00 Katica Vigalom /Pannónia Ház DDC Művészetek udvara/
15.00 Váci Költők Baráti Társasága /Pannónia Ház udvara/
16.00 Kaláka /Március 15. tér/
16.00 Donaueschingen Városi Zenekar /Zenepavilon színpad/
16.30 A Danubia Talents zenei tábor résztvevőinek gálakoncertje
17.00 A deákvári Naszály és Cindróka gyermek táncegyüttesek táncházzal egybekötött műsora /Pannónia Ház udvara/
17.00 Lembergi Camerate együttes /Fehérek temploma/
18.00 Sax-O-Funk /Március 15. tér/
18.00 Dónusz Katalin énekművész jubileumi koncertje /Zeneiskola/
18.00 AK26 /Zenepavilon színpad/
18.00 Félbevágott pipafüst: Berecz András énekes- és mesemondó műsora /Pannónia Ház udvara/
18.00 Kisfaludy Károly: Mátyás deák /Széchenyi utca/
A leányfalui Szekér Színház előadása.
18.00 A Vox Humana Énekkar - a cappella hangverseny - “I cant tell the nations, yes, that I´m blessed” /Ferences templom/
18.30 Zaitian Chen a VII. Youth Academy Award Nemzetközi Zenei Verseny győztesének koncertje
19.00 Panoráma együttes /Curia Borház udvara/
19.00 Artistocrats együttes - Barokk hangulatok /Fehérek temploma/
19.00 “A Niszir hegy ormán máglyát raktam” - Weixelbaum- Heidrich- Kobza trió /Görög templom/
20.00 Varga Miklós és a Band /Március 15. tér/
Vendég: Csányi István - szaxofon
20.00 “A forradalom előestéje” - Idén 170. éves az 1848-as forradalom /Pannónia Ház udvara/
22.00 Ken Hensley /Duna-parti nagyszínpad/
Kísérő zenekar: Cry Free
20.00 Crockodeal - Újrahangolva /Zenepavilon színpad/
20.00 Szent Cecília Kórus /Székesegyház/
22.00 HungaRetro Komcert Show /Március 15. tér/
Énekesek: Bódi Barbara és Kurkó József Kristóf
Közreműködnek: a Váci Jeszenszky® Balett - Pest Megye Művészeti-díjas társulatának táncművészei és gyermek tánckara
22.00 Utcabál a Derby zenekarral /Zenepavilon színpad/
22.00 Mobilmánia /Duna-parti nagyszínpad/
Vendég: Vikidál Gyula
23.00 Utcabál a Luxemburg Rádió Zenekarral /Március 15. tér/
24.00 DJ Spigiboy - V.V.V. party /Duna-parti nagyszínpad/

 

Július 22. (vasárnap)

10.00 Kézműves foglalkozás /Pannónia Ház udvara/
11.00 “Bachot játszani a legnehezebb…” - Dr. Bednarik Anasztázia orgonaművész hangversenye /Ferences templom/
11.00 Vízipark (21 óráig) /Görög templom udvara/
14.00 Rózsa - ukrán táncegyüttes /Március 15. tér/
15.00 Tánccipőbe bújt álom és Fehér Lili /Zenepavilon színpad/
15.00 V. Kistérségi Hagyományőrző Gálaműsor /Március 15. tér/
15.00 Händeltől Schumannig avagy Duótól kvintettig /Zeneiskola/
15.00 Zita Hastánc /Zenepavilon színpad/
16.00 Jazzre hangolva - Rák Béla Combo /Pannónia Ház Jazz-udvara/
16.00 Mozi - Zene - Tánc /Zenepavilon színpad/
16.00 Hortus M. Singers /Evangélikus templom/
17.00 A Váci Harmónia Kórus koncertje /Zeneiskola/
17.00 Parlando Színház Társulat - Musicalek és filmslágerek /Március 15. tér/
17.00 BlackTime Tánciskola /Zenepavilon színpad/
18.00 Acoustic Tours /Zenepavilon színpad/
18.00 Jazzre hangolva - D.A.S. Trio /Pannónia Ház Jazz-udvara/
18.00 Sebastian Consort /Evangélikus templom/
18.00 Németh Nyiba Sándor - költő, zeneszerző, olimpikon, a Magyar Lovagja, a De-Pression együttes alapítójának műsora /Mároki kocsma udvara, eső esetén az emeleti teremben/
19.00 Polarys együttes /Curia Borház udvara/
19.30 Marót Viki és Nova Kultúra Zenekar /Március 15. tér/
20.00 Stardust /Duna-parti nagyszínpad/
20.00 Kitti Live /Zenepavilon színpad/
20.00 Vivaldi Kamarazenekar /Evangélikus templom/
20.00 Jazzre hangolva - Trió Áfium /Pannónia Ház Jazz-udvara/
21.00 Polgármesteri záróbeszéd /Március 15. tér/
21.00 Made In /Március 15. tér/
21.00 Irigy Hónaljmirigy Show /Duna-parti nagyszínpad/
22.00 Jazzre hangolva - Rafael Márió feat. Fehér Lili /Pannónia Ház Jazz-udvara/
22.00 Underdog Zenekar /Zenepavilon színpad/
23.00 Tűzijáték - az Irigy Hónaljmirigy koncert után /Duna-parti nagyszínpad/

 


Kísérő programok

Kézműves bemutató - július 21. szombat, 10.00 - 19.00 és július 22. vasárnap, 10.00 - 19.00 /Duna-part, Petróczy utca/

Kézművesek utcája /Duna-part, Petróczy utca/

Testvérvárosok, civil szervezetek /Petróczy utca/

Csapra verés /Duna-part, Március 15. tér/

Gyermekudvar, népi játszótér" - július 21. szombat, 14.00 - 20.00 /Görög templom udvara, Március 15. tér/

Vizipark - július 22. vasárnap, 11.30 - 21.00 /Görög templom udvara, Március 15. tér/

Huszártábor (16.00 órától csatabemutató) - július 21. szombat, 14.00 - 20.00 /Duna-part/

Hogyan harcoltak a gladiátorok? - július 22. vasárnap, 15.00 /Duna-part/

Kutyaduma Központ kutyás bemutatója, szaktanácsadás - július 21. szombat, 13.00 - 15.00 és 16.00 - 18.00, valamint július 22. vasárnap, 15.00 /Duna-part/

Színek, formák, érzések” /Főtér Galéria, Vác, Március 15. tér 15./ - július 20-tól augusztus 19-ig

ATEMPO.sk