2019. június 14-e és 16-a között kerül megrendezésre a 20. Tatai Sokadalom, amelynek részeként a Városi Művészeti Díjakat is átadják. Színes programok és számos fellépők várja az érdeklődőket.
Program
Június 14. (péntek)
Sátorszínpad
15.00 Óvodások Kisszínpada
16.30 Tisztástánc, megnyitó
17.00 Gryllus Vilmos koncert
18.30 „Elődeink emlékére” Népzenészek találkozója
Közreműködik a Muzsikás Együttes és a Palánta Népzenei Mesterkurzus növendékei, a Kenderke és Pötörke művészeti csoportjai
20.30 Fitos Dezső Társulat: A falu
Közreműködik a Fölszállott a Páva-résztvevő Szentendre Táncegyüttes
21.30 Táncház
Tánctanítás: széki, mezőségi
Táncházvezető: Gellén Péter, Aranysarkantyús táncos, a Fitos Dezső Társulat tagja
Gyermektisztás
15.00 – 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével
16.00 – 18.00 Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta
Június 15. (szombat)
Sátorszínpad
09.15 Tolerancia Színpad – fogyatékkal élők műsora
11.00 Csurgó Zenekar interaktív gyermekkoncert
12.15 Ostoros betyárok bemutatója
12.30 Örökség Gyermek Néptánctalálkozó
Megyei és régiós gyermek - ifjúsági együttesekkel, díjazott szólistákkal.
Vendégek: a Szovátai Sírülők ifjúsági Néptáncegyüttes és Gellén Péter
13.45 Moderntánc Színpad
14.15 „Lábán és mi”– avagy: Egy polihisztor öröksége című előadás a Magyar Táncművészeti Egyetem moderntánc szakirány tanulóinak előadásában
16.00 Boka Gábor: János Vitéz című interaktív meseelőadása
17.30 Néptáncgála
Házigazda: a Kenderke Alapfokú Művészeti Iskola
Vendég: Bányász Táncegyüttes, gyimesi és moldvai hagyományőrzők
A program moldvai családi táncházzal zárul
18.45 - 19.15 Családi moldvai táncház
Táncházvezető: Szabó Tibor
20.00 Herczku Ági és a Banda koncert
21.30 Táncház - Tánctanítás hagyományőrző vendégekkel
Moldvai táncok: Benke Pável Somoskáról.
Gyimesi táncok: Didici Norbert Gyimesközéplokról
Benne: Örökifjú Kenderkések Találkozója
Közreműködik: Cserszömörcze Együttes, Pálházi Bence
Gyermektisztás
10.00 Lábita Bábszínház interaktív meseelőadása
15.00 Kovács Géza vásári bábjátéka
10.00 – 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével
09.00 – 19.00 Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta
Június 16. (vasárnap)
Sátorszínpad
09.30 Ringató
10.00 Kolompos Együttes interaktív gyermekkoncertje
11.15 Moderntánc Színpad
11.30 Fürkész Színpad
12.45 Big Band Zenekar – a Tatai Református Gimnázium diákjainak és öregdiákjainak műsora
14.00 Kenderke Barátai Zenekar koncert
15.15 Kuttyomfitty Társulat: A betyárok így éltek, úgy éltek című interaktív meseelőadása
16.30 Városi Művészeti Díjátadó Gála
18.00 Öregtáncos Találkozó hagyományőrző vendégek közreműködésével
19.30 Tűzugrás
20.30 Sátorbál a Pedrofon zenekarral
Gyermektisztás
17.15 Écsi Gyöngyi interaktív meseelőadása
10.00 – 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével
09.00 – 19.00 Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta
A hétvége fesztiválzenekara: Németh Dénes és Zenekara
Állandó programok
Vásártér: június 14-én 13.00 - 20.00, június 15 - 16 09.00 - 20.00
Mesterek és munkáik: Kézművesek, iparművészek vására, mesterség bemutatók
Gasztronómia: Hagyományosan készített ételkülönlegességek
ATEMPO.sk