Ipoly Feszt 2019 - vasárnapi program

Ipoly Feszt 2019 - részletes program

2019. június 23-án, vasárnap folytatódik az Ipoly Feszt néven indult új rendezvény, amely öt magyarországi és két felvidéki településen valósul meg. Az Ipolymenti térség természeti kincseit és kulturális sokszínűségét mutatja be.

“A fesztivál célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az Ipoly mentére és a Börzsöny vidékére, amely egy kicsit elfeledett, ugyanakkor az egyik leginkább természetközeli térsége az országnak. Egy kulturális nemzet és közösség vagyunk a folyó két partján” - mondta Rétvári Bence, az Emmi politikai államtitkára, az Ipoly Feszt fővédnöke a budapesti sajtótájékoztatón.

A háromnapos ingyenes esemény mintegy száz programja Szobon, Márianosztrán, Vámosmikolán, Kemencén, Ipolydamásdon, valamint a szlovákiai Ipolyságon és Ipolyszalkán lesz.

Komoly és könnyűzenei koncertek, gasztro bemutató, túrázás, rengeteg gyerekprogram és sok-sok meglepetés várja a kedves látogatókat.

 

Program

SZOB

Június 23. (vasárnap)

09.00 Úrnapi ünnepi szentmise virágszőnyeggel és körmenettel.
A mise után az Atre Seplice Kamarakórus énekel /Szent László Templom/
11.00 Dunakanyar Fúvósegyüttes vasárnapi matiné /Luczenbacher sétány/
12.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos /Duna-part, nagyszínpad/
13.00 Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi
14.00 RetroOperet társulat - Jó ebédhez szól a nóta /Duna-part, nagyszínpad/
14.00 - 16.00 Dudó Bohóc /Duna-part/
15.00 Mátyás király születése napja -a Magyar Népmese Színház előadása /Duna-part, nagyszínpad/
16.00 Danubius Táncegyüttes néptáncbemutató /Szobi József Attila Művelődési Ház/
17.00 Oucha Fúvószenekar és mazsorettbemutató /Duna-part, nagyszínpad/
18.00 Bogányi Gergely és a Kodály Zoltán Zeneiskola közös koncertje /Szent László templom/
20.00 Bagossy Brothers Company koncert /Duna-part, nagyszínpad/
21.30 Tűzijáték

 

IPOLYDAMÁSD

Június 23. (vasárnap)

Helyszín: Damásd vára

13.00 Zenés felvonulás a várban és megnyitó
13.45 - 14.15 Hunyadiak Örökében Hagyományőrző egyesület bemutatója
14.15 - 14.45 Gölbasi Vitézei Egyesület bemutatója
14.45 - 15.30 Szent Sebestyén Számszeríj társaság bemutatója
15.30 - 16.00 Börzsöny Nehézgyalogság bemutatója
16.00 - 16.30 Bandiéra Zászlóforgató csoport bemutatója
17.00 Damásd vár ostroma és csata
19.00 Csavar Színház - Első Magyar Versszínház: Arany János - A nagyidai cigányok (Bemutatja a Magyar Versmondók Egyesülete)

 

KEMENCE

Június 23. (vasárnap)

11.00 Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi
12.00 Dudó bohóc
13.00 Kóró és a kismadár magyar népmese színház interaktív gyerekelőadása
14.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos
15.00 Crux koncert
16.00 Langaléta Garabonciások Vásári komédiái
17.00 Bella Banda - Népzene és néptánc

 

IPOLYSÁG

Június 23. (vasárnap)

19.00 Flash Mob - Fő tér (Ochua fúvószenekar és Mazsorettek)

ATEMPO.sk