X. Hon-Nap Komáromban - Részletes program

X. Hon-Nap Komáromban - Részletes program

2018. június 8-án és 9-én, pénteken és szombaton kerül megrendezésre Dél-Komáromban az Igmándi erődben a X. Hon-Nap, a Duna-menti hagyományőrző ünnep a Csík zenekarral, Berecz Andrással és a Bikinivel. A rendezvényre a belépés pénteken 18.00 óráig, szombaton pedig 17.00 óráig ingyenes, utána érkezőknek a belépődíj 990 forint. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

TOVÁBBI RÉSZLETEK CIKKÜNKBEN 

Program

Június 8. (péntek)

17.00 Megnyitó – Kiállítások megnyitója
Mózes László -” Lélekmadarak”- fafaragások
Tolma Baranta – “Magyar szívvel és lélekkel”
“Ősi eredet”- Nagy László - faerezet festő
Szőnyeg Artúr Monarchia kora és I. v.h. kiállítás
Legát István – Komárom utolsó helyőrsége
Bruncz János – fafaragó művész kiállítása
Grekofski Nathalie kiállítása – Élő Építészet, és Élő Festészet egy új művészet tükrében
Endresz György, Magyar Sándor és Németh Zsigmond magyar óceánrepülők - tablókiállítás
Szőnyi Alkotóműhely kiállítása
18.00 Anka Gergő és Király András betyár bemutató
19.30 Bikini koncert
21.00 Anka Gergő és Király András betyár bemutató
21.30 Ladánybene 27 koncert

 

Június 9. (szombat)

10.00 Megnyitó: 1848-49-es Forradalom és Szabadságharc Egyesület
10.00 Écsi Gyöngyi felvidéki mesemondó – Teremtésmese (zenés mesejáték)
11.00 Óvodások műsora
Napsugár óvoda (Dél-Komárom)
Gesztenyés óvoda (Dél-Komárom)
Tulipán óvoda (Észak-Komárom)
12.00 Pályi János Blatter-díjas bábművész - Vitéz László bábelőadás
13.00 Dogland Kutyaiskola Komárom bemutatója és rendőrkutya bemutató
13.30 Tolma Baranta Csapat – baranta bemutató
14.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
15.00 Kassai Lajos - Lovasíjász bemutatója
16.00 Regélő Fehér Táltos Dobcsapat
17.00 Berecz András Kossuth-díjas mesemondó
18.00 Brázik Törzs (Kassai Lovasíjász Iskola) – bemutató
19.00 Tolma Baranta Csapat – baranta bemutató
19.30 Csík zenekar koncert
21.30 Elekton Band koncert


Egész napos programok – szombat

Népi ügyességi fajátszótér
Gyermeklovagoltatás – Szőnyi Lovas Sportegyesület
Cérnakép készítés gyerekeknek – Cságola Márton
Gyermek játszóház – Kolonics Istvánné
Lovagi Hétpróba gyerekeknek – Mózes László
Babakészítés-kézművesség Fülöp Laura
Katonai Igazgatási és Érdekvédelmi Iroda – Toborzás
CsodaBungi Játszóház
Komáromi sportlövészek
Vásár és Régiségvásár- hagyományos kézműves termékek
1848-49-es Forradalom és Szabadságharc Egyesület – fegyver és ruházat bemutató

ATEMPO.sk