A 23. Komáromi Napok rendezvénysorozat programja

23. Komáromi Napok

2014 április 26. és május 4. között rendezik meg a 23. Komáromi Napokat a Duna mindkét partján. A nagyszabású rendezvény révkomáromi programja a következőképpen alakul:

2014. április 24., csütörtök

09.00 Ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő - Nemzetközi ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő a szlovák belügyminisztérium védnöksége alatt (Holt-Vág)
17.00 A Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművész szakos diákjainak tárlatnyitója (Foyer Galéria, Művészeti Alapiskola)
17.00 Magyar kálvária, magyar húsvét - A portugáliai Fatima magyar emlékei – Tám László fotóművész előadása (Katolikus plébánia nagyterme)

2014. április 25., péntek

09.00 Nec arte, nec marte - alapiskolás tanulók történelmi vetélkedője
09.00 Képek az elmúlásról - Végh Éva – festmények, Németh Gyula – fényképek (CSEMADOK Galéria; Duna Menti Múzeum)
10.00 Óvodások „olimpiai” futóversenye (Történelmi belváros)
10.00 Komáromi ifjúsági futóverseny (Kerékpárút: Vág-híd – kajak-kenu központ)
11.00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
16.00 Csodás Komárom - Fotókiállítás tárlatnyitása (nyitva május 4-ig) (Shopping Centrum)
17.00 Az EPHAP nemzetközi fotóklub kiállítása - az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása (Zichy palota)
17.00 Konfrontációk - A komáromi Juraj Gráfel (szobrok) és a prágai Dušan Mravec (festmények) tárlatnyitója (LIMES Galéria)

2014. április 26., szombat

07.00 – 18.00 XIX. Klapka Kupa – történelmi fegyverek nemzetközi lövészversenye (Az ŠSK Royal lövöldéje)
07.30 XIII. Csárda túra - nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Start és cél: Hajós utca 2)
10.30 Komárno Open – nyílt csocsóbajnokság (Röplabdacsarnok)
10.00 Egészségesen – játszva (Az egészséghez vezető utak) - Előadások a diétáról, gyógyításról a hangok erejével, népművészek, családi programok, Tai Chi torna és sok más érdekesség …  - az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása (Anglia park)
10.00 Észak- és Dél-Komárom városi képviselő-testületeinek közös ünnepi ülése (Dél-Komárom)
15.00 Csukásné Varga Edit akvarell kiállításának tárlatnyitója (LIMES Galéria)

2014. április 27., vasárnap

14.00 Tavaszi hadjárat - Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 17. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata (kultúrműsor és koszorúzás Klapka György tábornok szobránál) (Klapka tér)
17.00 A tánc világnapja - A Győri Tánc- és Képzőművészeti Középiskola végzős növendékeinek balett előadása (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
19.00 Feketeszárú cseresznye - a budapesti József Attila Színház vendégjátéka (Jókai Színház)

2014. április 28., hétfő

16.00 Művészek kertje - a város gyermekei közösen rajzolnak (Tiszti pavilon udvara)
17.00 Találkozások - Válogatás Golasz Tímea műveiből – a kiállítás tárlatnyitója (A Selye Gimnázium galériája)
18.00 Klasszikusok kicsit másképpen - Haydn, Mozart, Rossini, Brahms, Dvorák, Saint-Saens művei a Komáromi Kamarazenekar előadásában (Tiszti Pavilon díszterme)

2014. április 29., kedd

09.00 Jó szó - A nemzetközi vers- és prózamondó verseny 18. évfolyama Pavol Paška, a szlovák parlament elnöke védnöksége alatt. (Selye János Gimnázium)
09.00 A szépség harmóniája - középiskolás diákok kozmetikai és fodrászati versenye (Szabadidőközpont)
17.00 A Ceglédi Fotóklub kiállítása (Zichy palota)
17.00 Musical est - Balogh Rózsa osztályának növendékei és a komáromi MAI táncszaka mutatkoznak be (Tiszti Pavilon díszterme)

2014. április 30., szerda

08.30 Victoria Cup - középiskolás diákok női focitornája (13.30 óráig) (Šulek Gimnázium)
09.00 Középiskolás diákok scrabble tornája (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
10.00 Emlékezés Móra Ferencre - vetélkedővel egybekötött emlék-délelőtt (Szinnyei József Könyvtár)
10.00 Komáromi séta - Irodalmi és képzőművészeti verseny komáromi diákok számára a mindennapi élet ábrázolásáról (Szabadidőközpont)
16.00 Dr. Zima András: Uj határok között - A két világháború közötti budapesti modernizáló zsidó csoportstratégiák a megváltozott Kárpát-medencei határok függvényében (előadás szinkrontolmácsolással) (Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga)
17.00 A Komáromi Napok ünnepélyes megnyitója - A „23. Komáromi Napok logója“ pályázat ünnepélyes kiértékelése (Klapka tér)
17.30 Lehár Napok - térzenei koncert, fellép a Veselá Kapela együttes és a dél-komáromi Egressy Béni Fúvószenekar (Klapka tér)
18.00 A Komáromi Kamarazenekar vonósnégyesének koncertje (Duna Menti Múzeum)
18.00 FOREST BASS III. - Underground elektronikus zenei est (Holt-Vág)
18.30 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása - közreműködik: Boráros Imre (Lehár park)
19.00 Petra Börnerová duo & Big Fat Chubby (Klapka tér)
20.30 A Deák Bill Blues Band koncertje (Klapka tér)
22.00 História koncert (Klapka tér)

2014. május 1., csütörtök

06.00 Horgászverseny: Komárom polgármesterének díjáért, 4. évfolyam
09.00 Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják) (Holt-Vág)
10.00 Erős emberek XVI. szlovákiai bajnoksága (Klapka tér)
11.00 Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban (Lipót kapu, Újvár)
11.30 Kötélhúzó verseny (Erzsébet-híd)
12.00 XL. Komárno – Komárom Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny (Dél-komáromi Sportcsarnok)
14.00 A Danube Wine borainak nyilvános kóstolója - A nezetközi degusztációs verseny 2. évfolyama mintáinak nyilvános kóstolója (Klapka tér)
14.00 A népművészet ünnepe (Tiszti Pavilon amfiteátruma):

   14.00 az Ördöngős Népzenetanoda diákjainak műsora
   15.30 a Szeret zenekar koncertje
   17.00 „Hazatérvén” – a Pozsony Táncegyüttes (az Ifjú Szívek ifjúsági csoportja) műsora

14.30 A Pepita tours Nagy Tavaszi Nyereményjátékának sorsolása - Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás (Klapka tér)
15.00 III. Retro Technikai Expo - számítógépek, flipperek, mobiltelefonok és fényképezőgépek kiállításának tárlatnyitása (nyitva május 4-ig); közreműködik: SlamPoetry Laboda Róberttel és Lencsés Tamással (Zichy palota, Retro Expo)
16.00 Könyvbemutató: Dr. Paszternák András: Kék-fehér hétköznapok - Miklós Dóra beszélget a szerzővel (Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga)
16.00 Mi is itt vagyunk! - nyílt nap a Menházban (Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga)
16.00 A Komáromi Dixieland Band koncertje (Klapka tér)
17.00 A Junior táncegyüttes műsora (Borok utcája)
17.05 Hófehérke és néhány törpe - A helyi Matica slovenská és a Šulek Gimnázium mellett működő színjátszócsoport diák musicalje (Matica slovenská székháza)
17.30 A Szeredi Dixieland Band koncertje (Klapka tér)
18.30 A Barátság ifjúsági cigányzenekar játszik (Borok utcája)
19.00 Ördögfióka és a tündér - Korpás Éva és Malek Andrea családi koncertje (Klapka tér)
20.00 A Népművészet Ünnepe - Táncház, közreműködik a Ritka Magyar Folkband (Európa Udvar, borozó)
20.30 Kovács József és zenekara játszik (Borok utcája)
20.30 Képek a múltból – a Lúčnica egyűttes müsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)

2014. május 2., péntek

09.00 A város polgárai scrabble tornája (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
09.00 Retro számítógépes játékok (Zichy palota, Retro Expo)
09.00 Oviolimpia - Komáromi ovisok sport-vetélkedőjének 14. évfolyama (Sportcsarnok)
09.00 Hulladékból robot - A komáromi Alapy Gáspár Szakközépiskola diákjai bemutatják a távvezérelt robotok építését újrahasznált hulladékból (Zichy palota, Retro Expo)
14.00 Kortárs a kortársnak - A Komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola kozmetikusainak és fodrászainak bemutatója (Klapka tér)
16.00 Diákok nemzetközi vízilabdaversenye (Fedett uszoda)
17.00 A Dunajíček ifjúsági folklóregyüttes műsora (Borok utcája)
17.00 A Liberate együttes koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
18.00 A MadDox együttes unplugged koncertje (Klapka tér)
19.00 Modernes színpadi táncok - A Művészeti Alapiskola táncszakos növendékei műsora (Borok utcája)
19.00 A Memória Társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
19.30 A Depeche Mode Revival Band koncertje (Klapka tér)
20.30 A Slovenskí rebeli folklóregyüttes műsora (Borok utcája)
21.00 A HEX együttes koncertje (Klapka tér)
22.30 Az Aylen´s Fall együttes koncertje (Klapka tér)

2014. május 3., szombat

09.00 Junior lányok nemzetközi röplabdaversenye (Határőr Utcai Alapiskola)
10.00 PONG és Flipper verseny (Zichy palota, Retro Expo)
12.00 Komáromi kincskeresés - búvárverseny és bemutató (Holt-Vág)
16.00 Olimpiai reménységek nemzetközi junior bokszversenye (Boxcsarnok)
16.00 A Klinika együttes koncertje (Klapka tér)
17.00 A Borostyán együttes koncertje (Borok utcája)
17.00 A SER ON STONE együttes koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
18.00 Az EWELIN együttes koncertje (Klapka tér)
19.00 A Dunaj folklóregyüttes műsora (Borok utcája)
19.00 Partička - Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Juraj Kemka és Róbert Jakab a közkedvelt műsorban Daniel Dangl felügyelete alatt és Juraj Čurko zenei kíséretében (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
20.30 Török Ádám és a Mini együttes koncertje (Klapka tér)
21.00 A DDT zenekar koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
22.00 Az LGT Revival Band koncertje (Klapka tér)

2014. május 4., vasárnap

12.00 Búvárbemutató - Az ŠKP Poseidon klub bemutatója (Termálfürdő)
13.00 V. Nemzetközi break-táncverseny Komárom Város díjáért (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
15.00 Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje (Klapka tér)
16.00 Harcművészeti bemutató (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
16.30 Szórakozzunk együtt! - A Komáromi Nyugdíjas Klub Műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
17.00 A GREXABAT együttes koncertje (Klapka tér)
18.30 A Metalinda együttes koncertje (Klapka tér)
19.00 Nóta est (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
20.00 Az Ismerős Arcok együttes koncertje, vendég: Vadkerti Imre (Klapka tér)
21.30 Tűzijáték (Klapka tér)

aTEMPO.sk