V. Palóc Világtalálkozó Cserháthalápon - második nap

Palóc Világtalálkozó

2018. augusztus 4-én, szombaton folytatódik a Palóc Világtalálkozó a Nógrád megyei Cserháthalápon. A háromnapos program célja az összetartozás erősítése, a Palócföld hagyományainak, értékeinek bemutatása és életben tartása. Péntektől vasárnapig 36 kórus, 35 kortárs költő és író, 14 képző- és népművész, nyolc zenekar, öt hagyományőrző közösség és 13 táncegyüttes mutatkozik be az ötödik alkalommal megrendezett világtalálkozón. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Augusztus 4. (szombat)

08.00 Gasztronómia- „Íz-lelő”, palóc ízek fesztiválja;

09.00
I. Színpad (Műsorvezetők: Bozsik Lídia - Szabó János)
II. Színpad ( Műsorvezető: Czeglédi Katinka - László Péter)

Palócok nyílzápora;
Ünnepélyes megnyitó
Szeder Fábián-díj ünnepélyes átadása;

Székely vendég művészeink:
Publik Antal székely színművész és Vass Ildikó székely népdalénekes

Nyílzápor délben az "Ébredj magyar" rendezvénnyel közösen
Ónodi Krisztián üzenete

Hagyományőrző műsorok ( néptánc, népi ének, népi zenekarok, előadások, stb. ):

Kórusok:

"Acélhang" Dalkör MÁTRA Nyugdíjas Egylet
Almágyi Férfikórus
Almágyi Népdalkör
Bujáki Hagyományőrző Csoport
Cicege Táncegyüttes
Csemadok Rozmaring Csoport
Egri Csillagok
Érsekvadkerti Népdalkör és a Göncöl Citerások
Gyöngyvirág Kórus
Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkör (Pávakör)
Hévízgyörki Hagyományőrző egyesület Népdalkör
Horti Népdalkör
Ipoly Népdalkör
Ipolynyéki Hagyományőrző Népdalcsoport
Jázmin Asszonykórus
Kéknefelejcs Népdalkör
Kisterenyei Palóc Népdalkör
KÚTYIKA Nagycétényi Női Éneklőcsoport
Legéndi népdalkör
Magyarnándori Asszonykórus
Mohorai Népdalkör
Múltidéző Egyesület, Népdalkör, Göncöl Citerások Érsekvadkerti Helytörténeti Emlékház
Nógrádsipeki Vadrózsa Hagyományőrző Egyesület
Nyárutó Nyugdíjas Klub
Pásztói Rozmaring
Pirosrózsák Asszonykórus
Rozmaring Népdalkör
Rozmaring népdalkör
Szavlik Jánosné
Szivárvány Énekkar
Szűcsi Népdalkórus
Tajti Menyecskék
Terényi Kalácska Népdalkör
Zensky Hlas Hagyományőrző Csoport

Bemutatók/ bemutatkozások:

Ambrus József - kovács
Aranykard Kulturális Hagyományőrző Egyesület;
Sárkányos Lovagrend;
Ős-Hun Magyar Történelmi Kör
" A palocok vilaga" c.tőrténelmi áttekintés.(lovag Poprocsi Attila)
" Sárkány dobosok"
Aranykard Sárkányos Lovagok Egyesület fegyver bemutató
Duci Csapat Egyesület
Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület bemutatkozó sátor
Palóc Múzeum kiállítás és előadás
Palóc Íjászok
Palóc Virtus
Panoráma Világklub
Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport
Zsuborinka Egyesületet

Kiállítók:

Bocsi Évi
Bolla Márta
Galbács Tamás
Gere Erzsébet
Jenei Szilvia
Palóc Hímző Műhely
Mohos Zsófia
Nánai-Szintai Ildikó
Némethné Jancsi ILONA
Pethő Piroska
Simon M. Veronika
Vig Ferencné
Vizi Márta

Írók/költők, könyvbemutatók:

Ari Fabbro
Cseriné Csóki Erika
Ember Erika
Ember Éva
Ember István
Ember Szili
Emlék és Alkotóház Gyöngyössolymos
Fábri István
Horváth Lászlóné
Jánoska Mátyás
Jeremy Jones
Karaffa Gyula
Kornóczki Zoltán
Kovács Sándor
Krasznai Kázmér
Kusik Nikoletta
László Péter
Lengyel László
Lengyelné Zsoldos Emőke
Madár János
Magdus Melinda
Maju Zsolt
Molnár József
Német Erzsébet
Okos Márton
Pálmai Miklós
Piszóv Éva
Szakáli Anna
Szepesi Zsuzsa
Szlotinkszky Ivett
Szőke Zsuzsa
Tormay Cecile Társaság
Tóth Tamás
Turi István
Vezendi László
Zagyi G.Ilona

Egyéni előadók:

Alsópetényi Dalkör
Balázs Zoltán
Bényi Hagyományőrzők
Deák Béla - tárogató
Enyedi Béla
Foglár Gábor
Haraszti Julcsi és Marcsi
Horváth Barbara
Kis H. Anka
Köböl Gábor - tárogató
Krajcárka népi énekesek (Kupuszina)
Lőrincz Sarolta Aranka
Nagy Jázmin Réka
Szabó Istvánné
Toldi István
Tóth Adrienn

Kézműves bemutató:

Bényi Hagyományőrzők

Zenekarok:

Barackmag Zenekar
Folk LC zenekar
Folk on 45
Nagycétényi Citerazenekar
Nagykéri citerazenekar
Rajeczky Szimpatikusok
Sic Transit Folk Műhely
Tardoskeddi citerások

Hagyományőrzők:

Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományörző Csoport
Bukréta Hagyományőrző Csoport
Kemencei Hagyományőrző Csoport

Táncegyüttesek:

Apraja-nagyja Néptánccsoport
Bíborka Néptáncegyüttes
Bokréta néptánc csoport
Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes
Kazári Táncegyüttes
Kontyvirág Egyesulet /Táncegyüttes
Maconkai Rozmaring Gyermek Néptánc Együttes
Maconka Táncegyüttes
Mátrafüredi Bene Egylet Tánccsoportja
Napfény Tánccsoport
Pajtakör hagyományőrző csoport
Pántlika Gyermek Néptánccsoport
Petőfi Sándor ME Kupuszina

Előadók:

Hangya Mihály
Hummer Radhika
Jéga Szabó Ferenc
Matek Kamill
Kovács László
Szabó Ostor Zoltán

„Szülőhazám, szép Palócföld” pályázat, „Kék pántlika” eredményhirdetés
Haraszti ikrek, a Palóc Világtalálkozó Kulturális Nagykövetei

15.30 „Palóc Lakodalmas”; lakodalmas menet (Guinness-rekord megdöntése)

Sic Transit Folk Műhely népzenei koncertje
Barackmag koncert
Tüzes esti bemutató
Közös éneklés a tábortűz mellett

Bemutatók

A BFC FARM és a Palóc Lovas Barantások bemutatója
Ambrus József - kézi kovácsolás bemutató
Aranykard Sárkány lovagok - íjász bemutató
Karaffa Gyula - bőrdíszműves bemutató
Kállay Ildikó - kosárfonás
Ladóczki Vilmos - bőrdíszműves bemutató
Palóc Virtus KSE - baranta bemutató

Előadások és kiállítások a jurta faluban:

Olasz Etelka
Hummer Radhika (Rozália)
Rábaközi tudók kiállítás
Mónus József tradicionális távlövő íjász előadása
Kamill Matek
Csizmadia János
Dr. Füst Antal;

A vásári forgatagban kézműves termékek széles választéka várja a vásárolni szándékozókat.

A Gyermeksarok/ Gyermekfoglalkoztató jól elkülönített, elkerített, biztonságos, gyermekbarát, népi játékokkal, igazi hagyományőrző szellemiségben várja a Gyermekeket!

 

Augusztus 5. (vasárnap) - a Palócok Összefogásának Napja

08.30 Szentmise a palócok összefogásáért, megmaradásáért;
Ezen az időben minden magyar templomban imádkoznak majd a palócokért.

09.30 Indulás Ipolybalogra, a Szent Korona Ünnepre HÍD-Zarándoklat
(Az ÖSSZEFOGÁS HÍDJA - az Ipoly jobb és bal partja között)

ATEMPO.sk