Ipoly Feszt 2019 - részletes program

Ipoly Feszt 2019 - részletes program

2019. június 21-e és 23-a között kerül megrendezésre az Ipoly Feszt néven induló új rendezvény, amely öt magyarországi és két felvidéki településen valósul meg. Az Ipolymenti térség természeti kincseit és kulturális sokszínűségét mutatja be.

“A fesztivál célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az Ipoly mentére és a Börzsöny vidékére, amely egy kicsit elfeledett, ugyanakkor az egyik leginkább természetközeli térsége az országnak. Egy kulturális nemzet és közösség vagyunk a folyó két partján” - mondta Rétvári Bence, az Emmi politikai államtitkára, az Ipoly Feszt fővédnöke a budapesti sajtótájékoztatón.

A háromnapos ingyenes esemény mintegy száz programja Szobon, Márianosztrán, Vámosmikolán, Kemencén, Ipolydamásdon, valamint a szlovákiai Ipolyságon és Ipolyszalkán lesz.

Komoly és könnyűzenei koncertek, gasztro bemutató, túrázás, rengeteg gyerekprogram és sok-sok meglepetés várja a kedves látogatókat.

 

Program

SZOB

Június 21. (péntek)

16.00 Szobi Alkotók 2. csoportos kiállítása - Börzsöny múzeum (megtekinthető a rendezvény ideje alatt, valamint szeptember 30-ig)
18.00 Mazsorett Felvonulás, közreműködik a Dunakanyar Fúvósegyüttes
18.30 Az Ipoly Fesztet és a XIX. Szobi városnapokat megynitja Dr. Rétvári Bence, parlamenti államtitkár
Városi Kitüntetések átadása, galambreptetés, mazsorettbemutató a templomtéren
21.00 Nagy Feró és a Beatrice /Duna-part, nagyszínpad/
23.00 Retro Buli Dj Csikivel

 

Június 22. (szombat)

11.00 Kispályás focitorna a szobi és somogyszobi csapatok részvételével /Fekete István Általános Iskola, műfüves pálya/
12.00 Langaléta Garabonciások vásári komédiái /Duna-part/
13.00 - 17.00 Sárkányhajózás a csodálatos Dunakanyarban - Duna - Ipoly sportegyesület szervezésében
14.00 Sétáló utcai sakk délután, sakkszimultán Mihók Olivér nemzetközi sakknagymesterrel és a Szobi SC Sakk szakosztályával /Köztársaság utca, zenepavilon/
15.00 Talamba Ütőegyüttes - Tour of the drum /Duna-part, nagyszínpad/
16.00 Városfák ültetése /Szent Imre utca/
Leslie McKlasky - country music /Duna-part, nagyszínpad/
17.00 Bella Banda - Népzene és néptánc
18.00 Fehér Lili /Duna-part, nagyszínpad/
19.00 Benedekffy Katalin és Turpinszky Grippert Béla - opera és operett előadása /Duna-part, nagyszínpad/
21.00 Hevesi Tamás koncert /Duna-part, nagyszínpad/
22.30 Szent Iván éji tűzugrás a Danubius Táncegyüttessel /Duna-part/
23.00 Utcabál - Deejay Sabby

 

Június 23. (vasárnap)

09.00 Úrnapi ünnepi szentmise virágszőnyeggel és körmenettel.
A mise után az Atre Seplice Kamarakórus énekel /Szent László Templom/
11.00 Dunakanyar Fúvósegyüttes vasárnapi matiné /Luczenbacher sétány/
12.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos /Duna-part, nagyszínpad/
13.00 Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi
14.00 RetroOperet társulat - Jó ebédhez szól a nóta /Duna-part, nagyszínpad/
14.00 - 16.00 Dudó Bohóc /Duna-part/
15.00 Mátyás király születése napja -a Magyar Népmese Színház előadása /Duna-part, nagyszínpad/
16.00 Danubius Táncegyüttes néptáncbemutató /Szobi József Attila Művelődési Ház/
17.00 Oucha Fúvószenekar és mazsorettbemutató /Duna-part, nagyszínpad/
18.00 Bogányi Gergely és a Kodály Zoltán Zeneiskola közös koncertje /Szent László templom/
20.00 Bagossy Brothers Company koncert /Duna-part, nagyszínpad/
21.30 Tűzijáték

 

IPOLYDAMÁSD

Június 22. (szombat)

10.00 - 12.00 Családi kenutúra a vadregényes Ipolyon a Duna - Ipoly sportegyesülettel (Indulás: Ipolydamásdi szabad strand)
10.00 - 13.30 Főzőverseny
12.45 Első világháborús kopjafa koszorúzása
13.00 Binder Károly zongoraművész fesztiválköszöntője a közöségi házban
13.30 - 13.45 Megnyitó
13.45 - 14.15 Vác Civitas Szimfonikusok zenekar rézfúvós együttesének műsora
14.00 - 15.00 Dudó bohóc
14.30 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos
15.15 Fehér Lili
16.00 Mátyás király születése napja - a Magyar Népmese Színház előadása
17.00 Corben Dallas és az ötödik elem
18.00 Pub Noise
19.00 - 19.30 Tombola húzás
19.30 Nemcsak Berry koncert
22.00 Ladánybene 27 koncert
24.00 Dj Spy the Ghost és Spigiboy

 

Június 23. (vasárnap)

Helyszín: Damásd vára

13.00 Zenés felvonulás a várban és megnyitó
13.45 - 14.15 Hunyadiak Örökében Hagyományőrző egyesület bemutatója
14.15 - 14.45 Gölbasi Vitézei Egyesület bemutatója
14.45 - 15.30 Szent Sebestyén Számszeríj társaság bemutatója
15.30 - 16.00 Börzsöny Nehézgyalogság bemutatója
16.00 - 16.30 Bandiéra Zászlóforgató csoport bemutatója
17.00 Damásd vár ostroma és csata
19.00 Csavar Színház - Első Magyar Versszínház: Arany János - A nagyidai cigányok (Bemutatja a Magyar Versmondók Egyesülete)

 

MÁRIANOSZTRA

Június 21. (péntek)

16.00 Szentmise /falunapok nyitó - bazilika, pálosok tere/
17.00 Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus hangversenye a bazilikában
18.00 Megnyitó Ünnepség /közösségi ház, iskola épület/
19.00 Jó atyám nékem - Eucharist Zenekar /Bazilika/

 

Június 22. (szombat)

Helyszín: sportpálya

09.00 Sakkverseny és tócsni sütés a faluházban
10.00 Programok a sportpályán: Óriáscsúszda, fajátékok buborékfújás, vásárosok, büfé, egészségügyi sátor
11.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos
12.00 Óriásbuborék foci
13.00 Gulyásfőzés, lángos, palacsintakészítés
14.00 Bella Banda - népzene és néptánc
15.00 Fábián Éva interaktív gyerekprogram
16.00 Silverstar Művészképző Iskola ifjúsági csoportjának bemutatója
17.00 Pesti Zenés Színpad Operett programja
Fellép: Udvarhelyi Boglárka és Ondrik János - Délibábos hortobágyon
18.00 Tombolahúzás
19.00 One Block együttes fellépése
21.00 Freddie élő koncert
23.00 Sláger Tibó mulatós műsora

 

VÁMOSMIKOLA

Június 22. (szombat)

Helyszín: Szabadidőközpont

11.00 - 17.00 Lovas napok (lovas ügyességi verseny, szánkó húzás, rönkhúzás, lovas vetélkedők)
18.30 Bella Banda - népzene néptánc
19.30 Safari zenekar mulatós koncertje
21.00 Stula Rock zenekar
23.00 Dj Stréer

 

KEMENCE

Június 21. (péntek)

19.30 Fesztivál nyitó rendezvénye
Fellép: Bogányi Gergely és a Vox Humana Énekkar

 

Június 22. (szombat)

Helyszín: Erdei múzeumvasút

09.00 Bográcsozás
10.00 Hazajáró Túra a Börzsöny nyugati gerincén Kenyeres Oszkár és Jakab sándor vezetésével
11.00 - 18.00 Hagyományos kézműves mesterségek
11.00 Talamba hangszerbemutató
12.00 Dudó bohóc
13.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos
14.00 A Brémai Muzsikusok - a Magyar Népmese Színház interaktív előadása
15.00 Kávészünet zenekar koncertje (Bemutatja a Magyar Versmondók Egyesülete)
16.00 Kifli Zenekar
17.30 Hazajáró élménybeszámoló Kenyeres Oszkárral
19.00 Első világháborús emlékhangverseny: Vác Civitas Szimfonikus zenekar és Scheuring Kata /Katolikus templom/
21.00 Kiss Kata zenekar - Magyarból jeles koncertje
23.00 Bella Banda - népi táncház

 

Június 23. (vasárnap)

11.00 Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi
12.00 Dudó bohóc
13.00 Kóró és a kismadár magyar népmese színház interaktív gyerekelőadása
14.00 A mese ölelésében - Csernik Szende, székely mesemondó, lábbábos
15.00 Crux koncert
16.00 Langaléta Garabonciások Vásári komédiái
17.00 Bella Banda - Népzene és néptánc

 

IPOLYSZALKA

Június 22. (szombat)

Helyszín: Sportpálya

15.15 Vác Civitas Szimfonikusok zenekar rézfúvós együttesének műsora

16.00 Óvoda és Iskola műsora, Szalkai Hagyományörző csoport (Rikkancsok néptánc csoport), Gyermekotthon fellépői (Szivecskék)
17.00 Váczi Néptáncegyüttes műsora
18.00 Ványa Róbert és partnere
19.00 Dred és Dorisz
20.00 Felvidéki Rockszínpad
21.00 Postás Józsi
22.00 Exkluzív táncmulatság

 

IPOLYSÁG

Június 23. (vasárnap)

19.00 Flash Mob - Fő tér (Ochua fúvószenekar és Mazsorettek)

ATEMPO.sk