32. Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja - keddi program

32. Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja - részletes program

2020. augusztus 25-én, kedden folytatódik a tervezett és már meghirdetett versenyprogrammal, magas művészi értékű fesztiválkínálattal, és három workshoppal a 32. Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja.

Felvidékről ott lesz a Csavar Színház, a Komáromi Jókai Színház és a kassai Thália Színház is.

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők az előadásokra.

 

A részletes program

Augusztus 25. (kedd)

18.00 Művészetek Háza
Borisz Akunyin: SIRÁLY
(versenyelőadás) (2h 10’) R.: Albu István.
A Csíkszeredai Csíki Játékszín előadása.

20.00 Bagolyvár
GYÖNGYHAJÚ LÁNY BALLADÁJA
Az ExperiDance előadása.

21.00 Zsinagóga
Visky András: PORNÓ – FELESÉGEM TÖRTÉNETE
(versenyelőadás) (1h 10’ egyben) R.: Árkosi Árpád
A Kolozsvári Állami Magyar Színház és a Gyulai Várszínház közös produkciója.

 

Augusztus 26. (szerda)

17.00 Művészetek Háza
Miroslav Krleža: A GLEMBAY HÁZ
(versenyelőadás) (2h 50’) R.. : Martin Huba m.v.
A komáromi Jókai Színház előadása.

20.00 Bagolyvár
Lénárd Róbert: Y-ELÁGAZÁS
(versenyelőadás) (1h 20’ egyben) R.: Lénárd Róbert
A vajdasági Tanyaszínház előadása.

21.30 Zsinagóga
Hubay Miklós: RÓMAI KARNEVÁL
(díszelőadás) (1h 30’ egyben) R.: Pataki András (Jászai Mari-díjas)
A marosvásárhelyi Spectrum Színház, a Soproni Petőfi Színház és a Zentai Magyar Kamaraszínház közös produkciója.

 

Augusztus 27. (csütörtök)

17.30 Művészetek Háza
Szőcs Géza: RASZPUTYIN
(versenyelőadás) (3h 40’ két szünet) R: Sardar Tagirovsky m.v.
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása.

20.00 Bagolyvár
Somogyi Gyula – Eisemann Mihály – Zágon István: FEKETE PÉTER
(2h 30’) R.: Mezei Zoltán
A Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának előadása.

21.30 Zsinagóga
Lénárd Róbert: MOSOLY
(hallgatói versenyelőadás) (3h 30’ két szünet) R.: Hernyák György, Lénárd Róbert,
Táborosi Margaréta.
Az Újvidéki Művészeti Akadémia IV. éves hallgatóinak vizsgaelőadása.

 

Augusztus 28. (péntek)

17.30 Művészetek Háza
Lev Nyikolajevics Tolsztoj: ANNA KARENINA
(versenyelőadás) (3h 30’ egy szünet) 18+ R.: Dejan Projkovszki
Az Újvidéki Színház előadása.

20.00 Bagolyvár
Neil Simon: PLETYKAFÉSZEK
R.: Nagy Sándor
A Veres 1 Színház előadása.

21.00 Zsinagóga
Faragó – Forgács – Czajlik: MA MÁR NEM MÉSZ SEHOVA
(versenyelőadás) (120 perc egy részben) R.: Czajlik József
A kassai Thália Színház előadása

 

Augusztus 29. (szombat)

17.00 Művészetek Háza
Záróünnepség, a díjak átadása
Andrási Attila: TIZENKILENC
(díszelőadás) R.: Andrási Attila
Az Udvari Kamaraszínház előadása.

20.00 Bagolyvár
Abe Burrows: KAKTUSZVIRÁG
((2h 40’) R.: Novák Eszter
Az Orlai Produkció előadása.

EZ, ATEMPO.sk