Gombaszögi Nyári Tábor 2023-ban is – pénteki zenei-színházi program

Gombaszögi Nyári Tábor 2023-ban is – részletes zenei-színházi program

2023. július 14-én, pénteken folytatódik a Gombaszögi Nyári Tábor újabb évada a gombaszögi kempingben (Gömör - Szalóc település), ahol koncertek,  színházi előadások, beszélgetések, bemutatók, előadások, csapatjátékok és még sok minden más várja az érdeklődőket.

PREMIER! Elhozzák a Napfényt a felvidéki komolyzenészek – itt a Gombaszögi Nyári Tábor 2023-as himnusza (+KLIP)

A színház- és filmrajongóknak is kínál programot Gombaszög

Világzenei WOMEX-életműdíjas is fellép Gombaszögön a Folkszögletben – részletes program

A legtöbb felvidéki zene Gombaszögön szól

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők Felvidék legnagyobb összművészeti fesztiváljára.

 

A zenei-színházi program 

Július 14. (péntek)

10:00 – 11:30 A magunk módjára üvölteni - Mi a közös a nagymagyari roma rapper és az érsekújvári Kassák Lajos képzőművész, költő, a magyar avantgarde mozgalom meghatározó alakja között? - A filmről a projekt egyik ötletgazdájával, Czímer Gáborral beszélgetünk. /Restitető/
10:30 – 12:00 Primal Movement Mágyel Dáviddal /Pajtaszínház/
12:00 – 13:00 Kaptár band koncert /Korona/
12:00 – 14:00 Dr. Analóg /Szoba Chill/
13:00 – 14:30 Népdaléneklés Bárdos Simon Katalinnal /Korona/
13:30 – 16:00 Martin McDonagh: Otthol /Pajtaszínház/
14:00 – 16:00 As-Best aka A Legjobb81 – hiphop /Szoba Chill/
15:30 – 17:00 Tánctanítás - Házigazdák: Répássi Ivett, Kristóf Bálint Muzsikál a PÓSFA ZENEKAR. /Folkszöglet/
15:30 – 17:00 Récsei Noémi önálló beszélgetőestjei - Családi örökség: híresség - Vendég: Lucia Molnár Satinská /Labirintus Udvar/
16:00 – 18:00 Handpan Workshop with Nautis /Szoba Chill/
16:00 – 17:30 Kiss zenészek koncert /Korona/
16:00 – 17:00 Zene és költészet - Irodalmi beszélgetés három költővel, akik mindannyian zenélnek is: Győrffy Ákos, Gál János és Regős Mátyás /Restitető/
17:00 – 17:50 Fabók Mancsi bábszínháza: Azért a kis bolondságért...- magyar népi pajzánságok (felnőtt előadás) /Pajtaszínház/
17:00 – 18:30 kisbetűs ünnepnapok /Korona/
17:30 – 19:00 Belső béke viharos időkben, avagy mit kezdjek a külső - belső nehézségeimmel? - Előadó: Pál Feri /Labirintus Udvar/
18:00 – 19:30 Irodalmi táncház - Népzenei kalandozás Petőfi, Ady, József Attila és Gál János saját versei között, sok tánccal. Fellépnek: Gál János és zenész barátai. /Szifon színpad/
18:00 – 19:00 5 órai tea az Új Nővel! - vendég a Felvidéken tevékenykedő, közismert, magyar és szlovák nyelven játszó színész, Tóth Károly /Restitető/
18:00 – 20:00 Dzsëzzpiknik - A Red Roof Quintet koncertje /DH móló/
18:00 – 19:00 Mesekocsma felnőtteknek /Folkszöglet/
18:00 – 20:00 Szoba Chill - A Két Richárd /Szoba Chill/
19:00 – 20:00 Hallgassunk meg egy egész albumot - Mi még ebben hiszünk, bármit is diktáljon a digitális zeneforradalom /Bözsi Néni Sörözője/
19:00 – 20:30 Lazlo /Korona/
19:00 – 20:15 Damara /Petőfi Színpad/
19:30 – 21:00 No Para /Szifon színpad/
20:00 – 22:00 Tanczer - tribal techno /Szoba Chill/
20:00 – 21:30 Kaschauer Klezmer Band /Folkszöglet/
20:15 – 21:30 Azahriah /Csemadok-stage/
21:30 – 22:45 Jóvilágvan /Petőfi Színpad/
22:00 – 00:00 Distant Drums - detroit techno /Szoba Chill/
22:00 – 00:30 Bözsi Disco /Bözsi Néni Sörözője/
22:00 – 23:30 Herczku Ágnes: Hozomány – Magyarvista /Folkszöglet/
22:00 – 23:15 Kingfishers /Szifon színpad/
22:30 – 00:00 Bohemian Betyars /Csemadok-stage/
23:30 – 01:00 Táncház - Házigazdák: Répássi Ivett, Kristóf Bálint Muzsikál a PÓSFA ZENEKAR /Folkszöglet/
00:00 – 01:00 Shallov. /Szifon színpad/
00:00 – 02:00 Dork - acid techno /Szoba Chill/
00:00 – 01:30 SunCity Brass /Petőfi Színpad/
00:30 – 01:00 Bözsi Táncdal és Karaoke Fesztivál /Bözsi Néni Sörözője/
00:30 – 01:30 Gombaszög himnuszok éneklése a Bözsi-néni karaoke est keretén belül /Bözsi Néni Sörözője/
01:30 – 03:45 DJ Inorganic /Petőfi Színpad/
02:00 – 04:00 Nautis - acid techno /Szoba Chill/
04:00 – 06:00 Higher Acidity - live act /Szoba Chill/

 

Július 15. (szombat)

10:30 – 12:00 Primal Movement Mágyel Dáviddal /Pajtaszínház/
11:00 – 12:00 Gomókák zenés mozgásos interaktív meseprogram, a gombaszögi manócskák mesevilágában /Korona/
12:00 – 14:00 Dr. Analóg /Szoba Chill/
13:00 – 14:00 Egyenes labirintus - Pilinszky versszínház - Előadja: Lázár Balázs, Tallián Mariann, Szokolay Dongó Balázs /Pajtaszínház/
13:00 – 14:30 Népdaléneklés Bárdos Simon Katalinnal /Korona/
14:00 – 15:00 Slam poetry vs. Költészet - Beszélgetnek: Regős Mátyás, Lövétei Lázár László, Gál János, Bárány Bence, Mészáros Péter Vezeti: Zsille Gábor /Pajtaszínház/
14:00 – 16:00 Tanczer – chill /Szoba Chill/
14:00 – 15:00 Hallgassunk meg egy egész albumot - Mi még ebben hiszünk, bármit is diktáljon a digitális zeneforradalom /Bözsi Néni Sörözője/
15:00 – 16:30 J. K. Rowling szerint a világ - Kulcsár Gábor előadása /DH móló/
15:00 – 16:30 Korpás Éva: Piripotty – mesekoncet /Folkszöglet/
15:00 – 16:00 Slam poetry show+open mic - Előadja: Gyenge Veroni, Bárány Bence, Mészáros Péter /Pajtaszínház/
15:30 – 17:00 Récsei Noémi önálló beszélgetőestjei: Digitális detox - Vendég: Szemet Edit /Labirintus Udvar/
16:00 – 17:00 Korona x Horyzone koncert /Korona/
16:00 – 17:00 A Felvidéki sagatól, a Cigányúton át a Klánig - Szomolai Tibor olvasmányos történelme. Az írót Somogyi Szilárd kérdezi. /Ma7 sátor/
17:00 – 18:00 Tánctanítás - Házigazdák: Kupec Zsófi, Kupec Zsolt. Muzsikál a PÓSFA ZENEKAR /Folkszöglet/
17:00 – 18:30 Pressburg: az első szlovákiai magyar sorozat - Részletek vetítése és kerekasztal beszélgetés az alkotókkal Vendég: Molnár Csaba, Lucia Molnár Satinská, Forgács Attila, Béhr Márton, Matusek Attila, Hostomsky Fanni, Dékány Niki /Pajtaszínház/
17:30 – 19:00 Mennyit adtál érte? - Beszélgetés Durica Katarina íróval /Restitető/
17:30 – 19:00 Dzsindzsó - Hangolódj a tábor utolsó estéjére egy kivételes lemezválogatással /DH móló/
18:00 – 19:00 Honfi és Petrovics: Petőfi-átiratok dalokban /Szifon színpad/
18:00 – 20:00 A Két Richárd /Szoba Chill/
18:00 – 19:00 Mesekocsma felnőtteknek /Folkszöglet/
19:00 – 20:00 Whole meal koncert /Korona/
19:00 – 20:30 Pósfa zenekar /Folkszöglet/
19:15 – 20:15 Pál-Baláž Karmen /Csemadok-stage/
20:00 – 21:15 HIPERKARMA /Petőfi Színpad/
20:00 – 22:00 Konstant – atmostep /Szoba Chill/
20:00 – 21:00 Pusztaszer /Szifon színpad/
21:00 – 22:30 Nicola Noa DJ set /DH móló/
21:00 – 22:30 Rúzsa Magdi /Csemadok-stage/
22:00 – 00:30 Bözsi Disco /Bözsi Néni Sörözője/
22:00 – 00:00 nclr - deeptechno, rominimal /Szoba Chill/
22:00 – 23:15 AWS /Petőfi Színpad/
22:15 – 23:45 Locomotiv Revival Band /Szifon színpad/
22:30 – 00:00 Góbé koncert /Folkszöglet/
00:00 – 02:00 Zságer Balázs and Garpo - dub techno live act /Szoba Chill/
00:15 – 03:15 DJ Peter /Petőfi Színpad/
00:45 – 01:45 The Beat This /Szifon színpad/
02:00 – 03:15 Döndi Duó & Roli /Szifon színpad/
02:00 – 04:00 Azami - hipno techno /Szoba Chill/
04:00 – 06:00 anyarozs, Azami, Audiophile - dark psy /Szoba Chill/

EZ, ATEMPO.sk