Ők a döntős verséneklők – XXV. Tompa Mihály Országos Verseny

Tompa Mihály Országos Verseny

Már csak pár nap és kezdődik a jubileumi, immár 25-ik Tompa Mihály Országos Verseny, ahol a vers- és prózamondók, verséneklők és lírai színpadok legjobbjai mutatkoznak be.

Az elődöntők során 23 jelentkező közül választották ki az idei 16 verséneklő együttest és szólistát, akik majd a döntőben mérik össze tudásukat. Ezúttal is 2 versfeldolgozással készülnek a fellépők, melyek előadása és kidolgozottsága alapján dönt a legjobbakról az idei szakmai zsűri.

A döntőbírák elnöke ezúttal is Tóth Árpád (karnagy, zenetanár, kóruszeneszerző Budapestről), akinek Kátai Zoltán (énekmondó, Magyarország) és Tóbisz Titusz (operaénekes, a Kassai Állami Operaház szólistája) segítenek.

 

A döntőbe jutott együttesek és szólisták, akikről hamarosan többet is megtudhattok:

A.F.F. (Kassa)
Alone Avenue (Királyhelmec)
Campa-nulla (Szenc)
Comfort Zone (Matyóc)
Csak (Nagykapos)
Csillagvirág (Rimaszombat)
Double twins (Zselíz)
Labyrynt (Varhosszúrét)
Molnár Klaudia (Rimaszombat)
Negyed három (Farnad)
Nesze Te (Komárom)
Oltman Vivien (Bély)
Orshee et les Garcons (Párkány)
Piano (Ipolyság)
Tűzvirág (Rimaszombat)
Zekeres együttes (Szepsi)

A verseny gáláján idén is hallhatjuk majd az 1., 2. és 3. helyezett produkcióját.

 

A verseny részletes programja

Április 28. (csütörtök)

17.15 Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál
18.30 XXV. TMOVPV ünnepélyes megnyitója a színházteremben
19.30 A nagy (cseh)szlovákiai magyar csönd – Soóky László monodrámája Benkő Géza előadásában

Április 29. (péntek)

08.00 Döntők:
I. és III. kategória /vers, II. kategória / próza – esztrádterem
I. és III. kategória / próza, II. kategória / vers – gömbterem
IV.- V. kategória / vers, próza – bábterem
08.00 VI. kategória – verséneklők – döntő, I. rész / színházterem
10.00-tól városnézés kisvonattal (indulás óránként a kultúrház elől)
14.00 VI. kategória – verséneklők – döntő, II. rész / színházterem
19.30 Kulcsár Tibor Díj átadása
Mosolycsokor Heltai Jenő írásaibólCsendes László színművész előadása
Kicsi Hang koncert (színházterem)
21.30 Fesztiválklub, benne Slam Poetry

Április 30. (szombat)

08.00 VII. - lírai színpadok seregszemléje – színházterem
09.00 Nyilvános szakmai értékelések:
I. és III. kategória /vers, II. kategória / próza – esztrádterem
I. és III. kategória / próza, II. kategória / vers – gömbterem
IV.- V. vers, próza – bábterem
VI. - verséneklők – balett-terem (12.00-ig)
10.00 Kézművesfoglalkozás a Művelődési Ház előcsarnokában a Motolla Műhellyel
13.30 Lírai színpadok szakmai értékelése (balett-terem)
14.00 Az élet szép – rimaszombati képzőművészek kiállításának megnyitója a Ganevia Galériában
15.00 Csavar Színház: Az ördögbeee!!! (esztrádterem)
16.00 „ Amíg egy nép énekel“ - zenés villámcsődület a Művelődési Ház előtti téren
19.00 Mindenki színpada - Eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

Kapcsolódó rendezvény

Kiállítás a XV. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny díjnyertes munkáiból

FACEBOOK ESEMÉNY

Zaťko Ervin, aTEMPO.sk