2021. szeptember 17-e és 19-e között rendezik meg a Szüreti Ünnepséget Királyhelmecen, több helyszinen.
A program keretében kerül sor a Csatrangos Országos Népzenei Fesztiválra, a Bodrogközi Kulturális Fesztivált és a Mulatos Romale rendezvényre is.
Fellép többek között a Parno Graszt, Radics Gigi, Takács Nikolas, Tóth Andi, Éliás Jr. valamint Lakatos Miklós és zenekara is.
Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. A rendezvény az aktuális óvintézkedések betartása mellett kerül megrendezésre.
Program
Szeptember 17. (péntek)
16.00 Tök jó kiállítás - őszi hangulat a Csonkavár környékén
Kísérőrendezvények
08.00 Szüreti Olimpia - sportdélelőtt a szlovák alapiskola és a Helmeczy Mihály Alapiskola részvételével
10.00 Királyi Bakchiádé /Mailáth József Regionális Múzeum/
Kiállítások
A csehszlovák hajóépítés 100 éve
Kiss János: Ethos -„érzület”
Vasko László szobrász mester kiállítása
A múzeum udvarán Vasko László kőből faragott szobrainak tárlata várja a látogatókat.
A kiállítások pénteken és szombaton 10.00-tól 18.00-ig látogathatók.
Szeptember 18. (szombat)
09.30 Határtalanul a bodrogközben - bodrogközi polgármesterek nemzetközi konferenciája /Városi Művelődési Központ/
12.00 Királyhelmeci Banditák tánccsoport
12.30 Megnyitó - az Amfiteátrum ünnepélyes átadása
Csatrangos - Országos Népzenei Fesztivál /belépő 4 euró/
13.00 Árvalányhaj éneklőcsoport - Királyhelmec
13.15 Beyle hagyományőrző csoport - Bély
13.30 Sarkantyús Néptáncegyüttes - Cigánd
14.00 Borcsák Asszonykórus - Kisgénes
14.15 Szőllőfürt citerazenekar - Kisgéres
14.30 Bazsarózsa asszonykórus - Zétény
14.45 Levendula énekcsoport - Nagygéres
15.00 Három Vidék Zenekar
17.00 Parno Graszt koncert
Bodrogközi Kulturális Fesztivál /belépő 5 euró/
20.00 Megakoncert - Radics Gigi, Tóth Andi, Takács Nikolas, Éliás Jr.
Kísér az ABRAKAZABRA zenekar
Élményprogramok
13.00 bodrogközi ízek, hangszersimogató, kézműves foglalkozások, tökkiállítás, utcazenészek, tűz show, borkóstoló, gyermek táncház, gólyalábasok, Semjén Cigányzenekar
Szeptember 19. (vasárnap)
10.30 Ökumenikus istentisztelet Ung-vidék és Bodrogköz tanító kórusa /Amfiteátrum/
Mulatos Romale
14.00 A fesztivál ünnepélyes megnyitója
Kiállításmegnyitó: „Kis fekete szemek színes világa"
14.20 Romathan Színház - Kassa
15.20 Cajori Romani tánccsoport - Krasnahorkaváralja
15.45 Tokajská Cimbalovka együttes - Tőketerebes
16.10 Közös Igazgatású Iskola tanulóinak tánccsoportja - Királyhelmec
16.30 Rozmaring roma népzene - Csoltó
16.45 Luna néptáncegyüttes - Magyarbőd
17.00 Sztárvendég - Lakatos Miklós és cigányzenekara
17.40 Terno Save tánccsoport - Királyhelmec
ATEMPO.sk