Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid - 44. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen

44. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen - részletes program

2019. május 30-án, csütörtökön folytatódik Dunaszerdahelyen a 44. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléje. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Május 30. (csütörtök)

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

08.30
A szúnyog (népmese)
Előadja: a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja
Rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Játékok a fonóban (szerkesztett játék)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja
Rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék)
Előadja: a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja
Rendezte: Pusko Enikő

10.30
Színházasdi (színpadi mű)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert

A császárnő új ruhája (színpadi játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada
Rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

A kis kuruc (dramatizált játék)
Előadja: a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada
Rendezte: Szvorák Zsuzsa

Csudahalott (népballada)
Előadja: a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

13.15
Tollfosztóban (szerkesztett népi játék)
Előadja: a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja
Rendezte: Poništ Tünde

Pelikánmadár (népmese)
Előadja: a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja
Rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

… , mert játszani jó! (színpadi játék)
Előadja: a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja
Rendezte: Hencz Annamária

 

Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00

15.00 Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkarának előadása
Pedagógus Szövetség Színjátszó Csoportjának műsora
Paradigma Verséneklő Együttes műsora
Campa-nulla Verséneklő Együttes műsora
Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid zenés előadása

 

Május 31. (péntek)

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

08.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel

09.00 Népi gyermekjátékok - Előadja: a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja

09.10 Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon - Előadja a Csavar Színház

10.20 Eredményhirdetés

ATEMPO.sk