II. Ipoly Feszt – vasárnapi részletes program

II. Ipoly Feszt – vasárnapi részletes program

2021. június 20-án, vasárnap folytatódik a II. Ipoly Feszt 12 helyszínen, a határ mindkét oldalán. Száznál is több ingyenes programmal készülnek a szervezők.

Legendás előadók műsora, családi programok, templomi hangversenyek, igényes gyermekműsorok, képzőművészeti kiállítások, vízi és természetjáró túrák várják az érdeklődőket. A programokat gasztronómiai és kézműves termékek változatos és bőséges kínálata teszi teljessé.

 

Részletes program 

Június 20. (Vasárnap)

SZOB

09.00 Ünnepi szentmise /Szent László-templom/
10.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar Kamaraegyüttes /Szent László-templom/
11.00 Vasárnapi matiné - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar /Luczenbacher sétány/
13.00 18:00-ig - Kenderkóc népi játszóház /Duna-part/
14.00 Danubius Táncegyüttes, Galgahévízi Hagyományőrző Együttes és a Kisbetyárok, bemutató és táncház /Duna-part/
15.00 Csernik Szende székely mesemondó és lábbábos /Duna-part/
15.30 Városfák ültetése /Sport utca/
16.00 Berecz András: Félbevágott pipafüst /Duna-part/
18.00 Záróbeszéd - Rétvári Bence országgyűlési képviselő /Szent László-templom/
Zongora Kavalkád Boros Misi, Baranyai tanár úr, Polgár Éva, házigazda Bogányi Gergely
18.00 Utcabál a Pedrofon zenekarral /Duna-part/
20.00 Nagy Feró és a Beatrice /Duna-part/
21.30 Tűzijáték - a Nagy Feró koncert után /Duna-part/

 

PERŐCSÉNY

10.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar kamarakoncert /Református templom/
11.00 Istentisztelet /Református templom/
12.00 Fehér László tárogatóművész előadása /Református templom/
10.00 – 13.00 Művelődési ház
Együd Árpád élete és munkássága kiállítás
Perőcsény 100 éve - reprezentatív fotókiállítás az összegyűjtött családi fotókból
A MI FALUNK - a faluról készült festmények hivatásos festőművészek és gyermek rajzverseny díjazott műveiből
UNESCO Icomos-díjas Tájház megtekintése, helyi termékpiac

 

IPOLYVISK

11.00 Szentmise /Antiochiai Szent Margit temp./
12.00 Fotókiállítás - régi idők emlékei /Tájház/

 

KÓSPALLAG - Tájház

10.00 Ábrók Ildikó - Gyógynövénytúra
11.00 Gombaséta - Werlein Anna
12.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar kamarakoncert /Mária neve kat. templom/
12.00 Tájházi Nap - kapunyitás
14.00 Sártól a vályogházig előadás, népi játszóház, nemezelés, vályogozás, lovaskocsizás
15.00 Déryné Program: Cseh Tamás emlékest - „Átlátszó víz legyen” - Hegyi Norbert és Joós Tamás előadásában
17.00 Rimóci Rezesbanda
18.20 Suhaj Zenekar gyermektáncház (Petró Krisztina és Ferdics Barnabás, daltanulás Kakucs Katival)
19.30 Rézeleje

 

LETKÉS

07.30 Zenés Ébresztő - Dunakanyar Fúvósegyüttes
08.30 Szentmise - Köszöntő a szentmise után /Katolikus templom/
10.00 Kamarazene Bogányi módra - Templomi hangverseny /Katolikus templom/

Sportpálya
10.00 Főzőverseny kezdés
11.00 Börzsönyi Zrínyi Vadásztárs. egész napos prog.-trófeakiáll., íjászat, vadászati bem.
11.00 Kispályás foci és egész napos gyermekprogramok
11.30 Csernyik Szende
13.00 Az alkalmazkodás mesterei - Állati jó bemutató Tóth Gáborral
14.00 Főzőverseny zsűrizése
15.00 Langaléta Garabonciás
16.00 Kiflihajó
17.00 TérZene - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar
18.00 Eredményhirdetés (foci, ügyességi v., főzőverseny, rajzv.)
19.00 Balkan Fanatik
21.30 Utcabál - Biróczi Band

EZ, ATEMPO.sk