2019. május 29-én, szerdán folytatódik Dunaszerdahelyen a 44. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléje. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
Program
Május 29 (szerda)
Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
08.30
Sün Balázs (verses mese)
Előadja: a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek
Rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
3+1 (bábjáték)
Előadja: a kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja
Rendezte: Blanár Gabriella
Az ördögkirály leánya (bábos mese)
Előadja: a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja
Rendezte: Farkas Márta
10.30
Évszakok – játékok, szokások (szerkesztett játék)
Előadja: a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja
Rendezte: Szakszon Anna
Malac Julcsa (palóc népmese)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
Játékos versek, verses játékok (szerkesztett játék)
Előadja: a szenci Csemadok Kincskereső Rigó Színpada
Rendezte: Polák Margit, és Molnár Enikő
13.00
Méhek a vonaton (magyar népmese)
Előadja: az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja
Rendezte: Jusztin Czaudt Éva
Doja, a cigánytündér (népmese feldolgozás)
Előadja: a királyhelmeci Varázskerék Színjátszó Csoport
Rendezte: Pirigyi Marica, Dakos zilvia és Szabó Alica
Kendőzetlenül (színpadi játék)
Előadja: az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja
Rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00
15.00 Bálint Károly tekerős műsora
Krpčiarik Gyermek Néptánccsoport
Lovászi Edina zenekara
Écsi Gyöngyi és Kováts Marcell előadása
KOBUKRAV önvédelmi bemutató
Május 30. (csütörtök)
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
08.30
A szúnyog (népmese)
Előadja: a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja
Rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana
Játékok a fonóban (szerkesztett játék)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja
Rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék)
Előadja: a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja
Rendezte: Pusko Enikő
10.30
Színházasdi (színpadi mű)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert
A császárnő új ruhája (színpadi játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada
Rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
A kis kuruc (dramatizált játék)
Előadja: a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada
Rendezte: Szvorák Zsuzsa
Csudahalott (népballada)
Előadja: a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva
13.15
Tollfosztóban (szerkesztett népi játék)
Előadja: a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja
Rendezte: Poništ Tünde
Pelikánmadár (népmese)
Előadja: a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja
Rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó
… , mert játszani jó! (színpadi játék)
Előadja: a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja
Rendezte: Hencz Annamária
Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00
15.00 Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkarának előadása
Pedagógus Szövetség Színjátszó Csoportjának műsora
Paradigma Verséneklő Együttes műsora
Campa-nulla Verséneklő Együttes műsora
Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid zenés előadása
Május 31. (péntek)
Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
08.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
09.00 Népi gyermekjátékok - Előadja: a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
09.10 Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon - Előadja a Csavar Színház
10.20 Eredményhirdetés
ATEMPO.sk