XXIV. Nógrádi Nemzetközi Folklórfesztivál Losoncon

XXIV. Nógrádi Nemzetközi Folklórfesztivál Losoncon

2019. július 26-án és 27-én, pénteken és szombaton ismét a folklóré lesz a főszerep Losonc központjában, ugyanis itt rendezik meg a XXIV. Nógrádi Nemzetközi Folklórfesztivált.

A program részét képezi a szlovákiai és külföldi folklórcsoportok, a népviseletek és a kézműves mesterségek bemutatója, de ételkóstolóra és néptáncmulatságra is számíthatnak a résztvevők.

Belépő az Amfiteátrumba pénteken 5 euró, szombaton 7 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Július 26. (péntek)

Kézművesek /Városi park/

Városi park színpada

15.30 ĽH Hriňovská z Hriňovej
16.15 ĽH Zvolenskí vrchári zo Zvolena
17.00 ĽH Zacharovci z Poník

Amfiteátrum

19.00 Novohrad, Novohrad, ty čarovnýkraju…
Beszédet mond: Barbora Špániková, Ľubomír Paulovič

Fellépők

FS Ipeľ a DFS Radosť z Lučenca, Sestry Sihelské z Poltára, FaDS Dubkáčik z Buzitky, DFS Kukučky z Poltára, DFS Jánošík z Fiľakova, ĽH DFS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou, FS Vepor z Klenovca, Stela Krahulcovci z Kokavy nad Rimavicou, Anton Ľupták a Veronika Balážová z Buzitky, ŽSSk Vidovenky z Vidinej, Trio fujaristov z Kokavy nad Rimavicou: P. Bielčik, M. Moncoľ a J. Kroták, FS Bystrina z Banskej Bystrice

20.30 "Zrodenô..."
Beszédet mond: Lukáš Pelč

Fellépők

A FS Rakonca (Rakonca Néptáncegyüttes) a FS Jánošík (Jánošík Néptáncegyüttes) z Fiľakova, ĽH Ďatelinka z Detvy, Milijana Palatická z Lučenca, Bianka Molnárová z Buzitky, Dievčenská spevácka skupina ĽH Ďatelinka: E. Baculíková, D. Dobošová, V. Spodniaková, A. Procházková, N. Remišová, J. Makoniová, Dievčenská spevácka skupina FS Jánošík z Fiľakova: S. Karhulcová, M. Podhorová, B. Jackuliaková, A. Polická, L. Ivanová, V. Vargová, K. Košíková

Rozkazovači z FS Jánošík z Fiľakova: D. Golian, J. Šulek, Š. Babic, M. Matuška, M. Fajčík, J. Šatara, J. Svintek
Tibor Kobliček z Turičiek, FS Bystrina z Banskej Bystrice

 

Július 27. (szombat)

Kézművesek /Városi park/

Városi park színpada

15.30 ĽH Muzikanti
16.30 ĽH Martina Krnáčika z Krupiny

Amfiteátrum

19.00 Gálaprogram: "Tradícia - reč národov" - "Tradition - the language of nations"
Beszédet mond: Daniel Výrostek

Fellépők

MFS Arfan (Oroszország)
FS S.Miguel de Andreade (Portugália)
UFS Mexico de Aranza Zu Lopez (Mexikó)
FS Ferdo Rusan (Horvátország)
FS Wisla (Lengyelország)
Palóc Néptáncegyüttes (Magyarország)

21.00 "Z dvoch kútov"
FS Živel z Bratislavy a FSk Raslavičan z Raslavíc
Rendezők: Ján Michalčik a Monika Balážová

ATEMPO.sk