2021. július 30-a és augusztus 1-e között rendezik meg Losoncon a Nógrádi népművészeti Fesztivált, a helyi városi parkban a filagória alatt.
Közreműködik többek közt a Rakonca Néptáncegyüttes Fülekről és Dobos Levente Vácról.
Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. A rendezvény az aktuális óvintézkedések betartása mellett kerül megrendezésre.
Program
Július 30. (péntek)
Vásári mulatság - népzenei koncert, filagória a városi parkban (belépés ingyenes)
14.00 ĽH Miroslava Trebuľu
15.00 ĽH Melicherčíkovci ml.
16.00 ĽH GOLD Orchestra
17.00 ĽH Karlíkovci + Jaroslav Černák
Gála előadás a szabadtéri színpadon (belépő 5 euró)
18.00 Halúzka moja - a nagykürtösi Štefana Kvietika színház előadása, valós történeten alapuló népi színmű palojtai nyelvjárásban, amelyek Palojtán történtek meg a múlt században.
Szövegkönyv - Silvia Svákusová
Rendezte - Juraj Matiaš
19.30 Z Hrona na Zemplín
Közreműködők
Martina Ťasková (Horehronie)
Viktor a Martin Ťaskovci (Vranova n/Topľou)
21.00 FS Považan - Považska Bystrica (Zem spieva győztese)
Amerikáni - egész estés program
Konferál - Daniel Výrostek
Az esti programot rendezte - Roman Malatinec
Július 31. (szombat)
Vásári mulatság - népzenei koncert, filagória a városi parkban
14.00 ĽH FSk z Klokoča
15.00 ĽH Podjavorská muzika
16.00 ĽH Ondreja Radiča + Petra Fizoľu
17.00 Temperament cimbal orchestra + Jaroslav Černák
18.00 A fesztivál köszöntő műsora
Fellépnek - Rakonca Néptáncegyüttes (Fülek), FS Ipeľ a DFS Radosť (z Lučenca), FS Jánošík a DFS Jánošík (z Fiľakova), FaDS Dubkačik (z Buzitky), Ženská spevácka skupina Vidovenky, DFS Kukučky (z Poltára), Milan Gábor (z Budinej), ĽH Ďatelinka + Ondreja Molotu, Jaroslav Spišiak a ĽH Ondreja Radiča (z Kokavy nad Rimavicou), FS Marína (zo Zvolena), FSk Haličan.
20.00 Páni Bratia - Róbert Puškár a Peter Niňaj, Temperament cimbal orchestra
20.45 Üdvözlet a fesztiválról - táncosok és zenészek fellépése
21.30 FS Vranovčan - sárosi és zemplényi képek
Augusztus 1. (vasárnap)
15.30 Gajdošská nedeľa (Dudások vasárnapja) - a dudás és dudás kultúra felvétele az UNESCO világörökségbe az 5. évfordulója alkalmából - előadások filagória a városi parkban és a szabadtéri színpadon
Közreműködők
Bosoráci (z Piechova)
Michal Machava (z Hriňovej)
FSk Bažalička (z Príbeliec)
Matej Baláž (z Buzitky)
Prastrom (zo Zvolena)
Jaroslav Chalúpka (z Turca)
Ľubomír Tatarka és diákjai (zo Slovenskej Ľupče)
FS Briežok (Jedľové Kostoľany)
Dobos Levente (Vác, Magyarország)
Spojené huky Slovenska - az első szlovák dudás zenekar
Alkotók
Rendezte - Andrej Veleslav Babiar
Konferál - Peter Citeni