A XIII. Bíborpiros Szép Rózsa országos döntője Dunaszerdahelyen - részletes program

A XIII. Bíborpiros Szép Rózsa országos döntője Dunaszerdahelyen - részletes program

2023. október 28-án, szombaton 09.00 órakor kezdődik a XIII. Bíborpiros Szép Rózsa népzenei vetélkedő országos döntője Dunaszerdahelyen, a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében.

Mindenkit szeretettel vár a rendezőség az eseményre.

 

Program

Október 27. (péntek)

18.30 Prezentáció, elszállásolás a szervezők, a Csemadok titkárai segítségével a szálláshelyeken /Bős, Dunaszerdahely/
19.00 Vacsora a szálláshelyen

Október 28. (szombat)

07.00 Reggeli a Közép- és a Kelet-Szlovákiai szereplőknek a szálláshelyek étkezdéiben
07.30 Prezentáció a Nyugat-Szlovákiai versenyzőknek /VMK/
08.00 Térpróba, beéneklés a szereplőknek a versenyek helyszínein
09.00 Közös megnyitó és minősítő verseny /VMK színházterme/
09.30 I. BLOKK /VMK színházterme/
09.30 I. BLOKK /Üzleti és Tájékoztatási Központ konferencia terme/
11.30 Szünet
11.45 II. BLOKK /VMK színházterme/
11.45 II. BLOKK /Üzleti és Tájékoztatási Központ konferencia terme/
13.05 Szünet - a konferenciateremben versenyzőknek
13.25 Szünet
13.30 III. BLOKK /Üzleti és Tájékoztatási Központ konferencia terme/
13.50 III. BLOKK /VMK színházterme/
15.30 Zsűri értékelése
16.15 Eredményhirdetés és az Ág Tibor Díj átadása
17.15 Vacsora, hazautazás

Versenyzők /VMK színházterem/

I. BLOKK

1. Felső-Csallóközi Hagyományőrzők, Béke
2. Demecs Virág Boglárka és Molnár Virág Lilla, Losonc
3. Demko András , Nagyida
4. Berta Lucia Fanni, Kenyhec
5. Rezes Gyula, Szepsi
6. Jámbor Mónika, Nagytúr
7. Vass Virág, Balony
8. Rozmaring Hagyományörző Csoport Férfi Népdalköre, Abaujszina
9. Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes, Nagyabony
10. Varsás Népdalkör, Alsószeli
11. Dalárda Nagyölved-Szőgyén, Nagyölved
12. Kőkút Népdalkör, Őrös
13. Beyle Hagyományőrző Csoport, Bély
14. Borcsák Asszonykórus, Kisgéres
15. Szirén Éneklőcsoport, Szirénfalva

II. BLOKK

16. Árvalányhaj Éneklőcsoport, Királyhelmec
17. Peredi Férfi Daloskör, Pered
18. Fehér Akác Asszonykórus, Tardoskedd
19. Rozmaring Népdalkör Férfikara, Hárskút
20. Kéknefelejcs Népdalkör, Nagymegyer
21. Tardoskeddi Férfikar, Tardoskedd
22. Nyárasdi Népdalkör, Nyárasd
23. Cserepszín Hagyományőrző Éneklőcsoport, Makranc
24. Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör , Nagyölved
25. Bokréta Vegyes Népdalkör, Béke

III. BLOKK

26. Felsőszeli Férfikar, Felsőszeli
27. Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport, Érsekkéty
28. Gyöngykoszorú Népdalkör, Rozsnyó
29. Fagyöngy Népdalkör, Imely
30. Napsugár Női Éneklőcsoport, Jánok
31. Margaréta Népdalkör, Felsőpatony
32. Kodály Zoltán Gimnázium Éneklőcsoportja, Nagymácséd
33. Rozmaring Hagyományőrző Csoport Női Népdalköre, Abaujszina
34. Andrássy Dénes Férfikar, Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész, Berzéte
35. Búzavirág Női Éneklőcsoport, Naszvad

Versenyzők /Üzleti és Tájékoztatási Központ konferencia terme/

I. BLOKK

1. Fodor Borbála és Kopsa Boglárka, Búcs
2. Pákozdi Dorina, Kéty
3. Szeles Chloe, Izsa
4. Fodor Villő, Búcs
5. Litavecová Barbara, Szímő
6. Horváth Laura, Királyhelmec
7. Agócs Boglárka, Fülek
8. Molnárová Dorina, Kaposkelecsény
9. Molnár Mátyás , Fülek
10. Csemer Raymond, Torna
11. Illés Panka, Fülek
12. Molnár Marcell, Nagymegyer
13. Mezei Liliana, Szilice
14. Szalma Dávid, Kéty
15. Vígh Vivien, Kéty
16. Illés Dorka, Fülek
17. Tóth Tilda, Kéty
18. Gazdag Máté, Palást
19. Mihalovics Zsófia, Fülek
20. Gyepes Lea, Alsóbodok
21. Sillo Simon, Egyházfa
22. Drága Dorina, Szepsi
23. Drága Wanda, Szepsi

II. BLOKK

24. Kikerics Népdalkör, Pelsőc
25. Igricek Népdalkör, Nagymegyer
26. Foncsik Énekegyüttes, Fülek
27. Csalogány Gyermek Énekkar, Felsőszeli
28. Nefelejcs Hagyományőrző Népdalcsoport, Alsóbodok
29. Kisgéresi Kiscikék, Kisgéres
30. Szedreske Népdalkör, Nagyölved
31. Rozmaring Néptáncegyüttes Népdalköre, Abaújszina

III. BLOKK

32. Kis Sajó Népi Gyermekzenekar, Rozsnyó
33. Pengettyű Citerazenekar (nagyok), Pered
34. Diócska Gyermek Citeracsoport, Diószeg
35. Nagyabonyi Citerazenekar, Nagyabony
36. Százdi citeraegyüttes, Százd
37. Sústya Citerazenekar, Naszvad
38. Kikelet Citerazenekar, Felsőszeli
39. Nemeshodosi Citerazenekar, Nemeshodos

ATEMPO.sk