Magyar Színházak 34. Kisvárdai Fesztiválja - vasárnapi program

Magyar Színházak 34. Kisvárdai Fesztiválja - részletes program

2022. június 26-án, vasárnap folytatódik a Magyar Színházak 34. Kisvárdai Fesztiválja.

Felvidéket a versenyben a Komáromi Jókai Színház képviseli Schwechtje Mihály Az örökség című darabjával, Rédli Károly rendezésében, melyet 2021 őszén mutatott be a teátrum.

Lubickolok a színház világában – Rédli Károly rendezővel beszélgettünk

 A darab legyen a névjegykártya – Interjú Schwechtje Mihály kortárs magyar drámaíróval, rendezővel, filmrendezővel

 

A színházi versenyelőadásokat Kisvárdán három helyszínen, a Zsinagógában, a Refi színpadon és a művelődési központban, egy előadást pedig Szatmárnémetiben tekinthet meg a közönség.

A társulatok produkcióját ötfős zsűri értékeli, Csuja László rendező, Hajdu Imelda színművész, Herczeg T. Tamás színész-rendező, Török Viola rendező és Zalán Tibor költő-drámaíró a dönt a díjak odaítéléséről.

A színházi seregszemle idei díszvendége a Zentai Magyar Kamaraszínház lesz, érkeznek társulatok többek között Szabadkáról, Újvidékről, Székelyudvarhelyről, Gyergyószentmiklósról, Sepsiszentgyörgyről, Marosvásárhelyről, Beregszászból, Nagyváradról, Szatmárnémetiből, Aradról, illetve Sopronból, Komáromból és Gyuláról. A magyarországi társulatok közül például a Játékszín, a CSAK! - Csengeri Alkotó Közösség, az Orlai Produkció és a Bánfalvy Stúdió lép színpadra.

A programban nyolc versenyen kívüli darab szerepel, két előadással pedig a határon túli színészhallgatók is készülnek. A középiskolások által minden évben várt workshopot ezúttal Balázs Zoltán színész-rendező vezeti, a kritikusjelöltek workshopján pedig a színházi kulisszatitkokba avatják be szakemberek a fiatalokat.

A július 2-ig tartó programsorozaton lesz gasztroszínház, kulturális-kulináris est, zenés műsor, a megnyitó ünnepségen Ken Kesey Száll a kakukk fészkére című regényéből készült darabot láthatja a közönség a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház társulatának színrevitelében.

 

Részletes program 

Június 26. vasárnap

16.00 óra, Várdaplex Cinema
SZELÍD - Csuja László és Nemes Anna filmje

18.00 Művelődési Központ
SZERELEM ÉS MÁS BŰNTÉNYEK
(Stefan Arsinjević azonos című regénye nyomán)
(verseny) (stúdióelőadás) (2h egyben) R.: Theodor Christian Popescu
Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy

21.00 óra, Zsinagóga
Schwechtje Mihály: AZ ÖRÖKSÉG (verseny)
(2h 25' szünettel) R.: Rédli Károly
Komáromi Jókai Színház

21.00 óra, Refi Színpad
Will Calhoun: BALKON KILÁTÁSSAL
R.: Kocsis Gergely (1h 30’ egyben)
Orlai Produkció

 

Június 27. hétfő

17.30 óra, Művelődési Központ
Molnár Ferenc – Kellér Dezső – Zerkovitz Béla: A DOKTOR ÚR
(verseny) (stúdióelőadás) (3h két szünettel) R.: Keresztes Attila
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

21.00 óra, Zsinagóga
Alessandro Baricco: NOVECENTO - előadja Székely Bea
(1h 15’ egyben) R.: Táborosi Margaréta
Zentai Magyar Kamaraszínház

21.00 óra, Refi Színpad
Tamási Áron – Szarka Gyula: ÖRDÖGÖLŐ JÓZSIÁS
(verseny) (3h két szünettel) (6+) R.: Pataki András
A Soproni Petőfi Színház és a Zentai Magyar Kamaraszínház koprodukciója.

 

Június 28. kedd

18.00 óra, Művelődési Központ
FORRÁSPONT (Yasmina Reza: Az öldöklés istene c. műve nyomán)
(verseny) (stúdióelőadás) (1h 15’ egyben) (14+) R.: Oleh Melnicsuk
Beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház

19.30 óra, Coffee Tea Area
Gájer Bálint zenés estje (1h)

20.00 óra, Zsinagóga
Nyikolaj Erdman: AZ ÖNGYILKOS (verseny)
(2h 40’ szünettel) R.: Botos Bálint
Szigligeti Színház, Nagyvárad

21.00 óra, Refi Színpad
Gyárfás Miklós: TANULMÁNY A NŐKRŐL R.: Kis Domonkos Márk
A Zenthe Ferenc Színház és a Soproni Petőfi Színház koprodukciója.

 

Június 29. szerda

16.00 óra, Szatmárnémeti Északi Színház színházterme
Georg Büchner: WOYZECK (verseny) (stúdióelőadás)
(1h 40’ egyben) R.: Albu István
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

21.00 óra, Zsinagóga
Tolsztoj: AZ ÉLŐ HOLTTEST (verseny) (2h egyben) R.: Tapasztó Ernő
Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója.

21.00 óra, Refi Színpad
Paolo Genovese: TELJESEN IDEGENEK (1h 50’ egyben) R.: Czukor Balázs
Játékszín

 

Június 30. csütörtök

17.00 óra, Művelődési Központ
Myka Myllyaho: KÁOSZ (verseny) (stúdióelőadás)
(1h 40’ egyben) (16+) R.: Deli Szófia
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós

19.00 óra, Várda Sport Hotel Étterme
B.O.R. - Kolozsi Borsos Gábor (Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós) egyéni előadása
gasztroszínház, kulturális-kulináris est (1h 30’ egyben) R.: Márkó Eszter

21.00 óra, Zsinagóga
Klaus Mann: MEPHISTO (verseny) (2h szünettel) R.: Boris Liješević m.v.
Újvidéki Színház

21.00 óra, Refi Színpad
GYÖNGYHAJÚ LÁNY BALLADÁJA – Omega musical
A TBG Production közreműködésével bemutatják a
Re-Production tánc- és előadóművészei (2h szünettel)

 

Július 1. péntek

17.00 óra, Zsinagóga
Grimm testvérek: FÉLELEMKERESŐK (hallgatói program)
(50’) R.: Balázs Zoltán
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Stúdió Színház / másodéves magiszteri színészosztály

18.30 óra, Művelődési Központ
Maja Pelević: AZ UTOLSÓ KISLÁNYOK (verseny) (stúdióelőadás)
(1h 30’ egyben) (16+) R.: Kokan Mladenović
Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka

21.00 óra, Refi Színpad
Miles Tredinnick: ELVIS, OLTÁR, MIAMI R.: Harmath Imre
Bánfalvy Stúdió

 

Július 2.szombat

19.00 óra, Művelődési Központ
ZÁRÓÜNNEPSÉG
„EGYNYÁRI KALAND”
Nagy Sándor, Peller Anna és Vágó Bernadett zenés műsora

Roni, ATEMPO.sk